Turysci.pl
Grecja poleca się na wakacje

Fot. unsplash.com @adw_photos2002

Ważna wiadomość dla turystów. Premier Grecji zabiera głos, chodzi o wakacje

18 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Maja Lachowicz

Udostępnij:

Grecja jest jednym z najpopularniejszych krajów na świecie wśród turystów. Tamtejszy premier jest zdania, że w tym roku sezon wakacyjny będzie lepszy niż w 2020 r., ponieważ są do niego dobrze przygotowani. To dobra wiadomość dla wszy

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Które miejsce zajęła Grecja w turystycznych rankingach

  • Jak przygotowuje się do sezonu

  • Dlaczego warto wybrać Grecję

Grecja była hitem wakacji 2020 r. Portal wakacje.pl po podsumowaniu sezonu zdradził, że Polacy od lat jeżdżą tam na wczasy, jednak ten rok był wyjątkowy przez pandemię i ograniczenia, jakie się z nią wiązały. W sierpniu aż 40 proc. wykupionych wycieczek dotyczyła tego kraju.

- Jest tak głównie ze względu na gwarancję pięknej pogody, mnogość wysp i kurortów, gościnność mieszkańców, a w tym roku również z uwagi na dostępność i zasady bezpieczeństwa wprowadzone w wyniku epidemii - wyjaśnił portal cytowany przez TVN 24.

Przed pandemią turyści z całego świata zjeżdżali do Grecji na wakacje. W 2019 r. znalazła się na 13 miejscu najczęściej odwiedzanych krajów świata w rankingu Światowej Organizacji Turystyki Narodów Zjednoczonych.

Fot. Grecja ma mnóstwo atrakcji/ unsplash.com/ Patrick P

Grecja jest już gotowa na przyjęcie turystów

Premier Grecji ogłosił właśnie, że kraj jest dobrze przygotowany na zbliżający się sezon turystyczny. Tegoroczne lato może być lepsze od poprzedniego dzięki szczepionce, lepszym narzędziom do śledzenia kontaktów oraz sezonowemu charakterowi wirusa.

Wiemy, że w maju pojawi się sezonowy spadek zachorowań. To daje mi przekonanie, że nie tylko uratujemy sezon letni, ale że będzie on znacznie lepszy od poprzedniego – mówił premier na konferencji prasowej.

Nawiązując do poprzedniego roku dodał, że Grecja poradziła sobie lepiej niż konkurenci, a w dodatku nie zaobserwowano związku między podróżami a wzrostem liczby zachorowań na covid-19. Druga fala pojawiła się dopiero na początku listopada.

Bezpieczna opcja na wakacje

Turyści, którzy jeszcze nie wiedzą, gdzie chcieliby polecieć w wakacje, mogą postawić na Grecję. Premier poinformował, że w tym roku przygotowano jeszcze więcej szybkich testów, które zapewnią bezpieczeństwo gościom z zagranicy.

Testy pozwolą na wykrywanie osób zarażonych, a szczepionka powinna uchronić tych, którzy ją przyjmą. Wirusowi coraz trudniej będzie się rozprzestrzeniać, a to wpłynie korzystnie na wakacyjne wyjazdy.

Premier Grecji wyszedł z propozycją do Unii Europejskiej, by wprowadzić jednolity certyfikat szczepień. Na jego podstawie osoby, które przyjmą dwie dawki preparatu, mogłyby swobodnie podróżować w strefie Schengen. Rada Europejska ma rozważyć taki pomysł na wideokonferencji w tym tygodniu.

Lato i wysokie temperatury nie sprzyjają rozprzestrzenianiu się koronawirusa, czego dowodem może być brak ognisk choroby w najpopularniejszych greckich wyspach, jakimi są Kreta, Rodos i Korfu. Warto wybrać się na czerwoną plażę czy do imponujących Meteorów.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: turystyka.rp.pl

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >