zima mamy chaosFot. Pexels.com @Jure Širić (zdjęcie ilustracyjne)

„Mamy tu chaos do trzeciej potęgi". Jaka jest sytuacja w kurortach wypoczynkowych u naszych sąsiadów?

Chociaż w Niemczech wprowadzono lockdown, to zima nadal przyciąga turystów – i to na jaką skalę. Wszystko wskazuje na to, że podróżni wyruszyli w kierunku atrakcyjnych kurortów, aby cieszyć się aktywnościami na świeżym powietrzu. W bawarskich górach zawitało kilkadziesiąt tysięcy wczasowiczów, a policja już straciła kontrolę nad całą sytuacją.

Chociaż zima miała przebiegać zgodnie z reżimem sanitarnym, to turyści w Europie nie dają za wygraną – zwłaszcza w Niemczech. W kierunku bawarskich gór wyruszyło kilkadziesiąt tysięcy turystów, z którymi przestaje sobie radzić lokalna policja. Brumistrz gminy Schliersee potwierdził, że ośrodki przyjmują ogromną liczbę turystów. O szczegółach informuje serwis Wirtualna Polska.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wirtualną Polskę zima w Niemczech wygląda, jakby w kraju nie obowiązywały żadne obostrzenia. Tłumy turystów pojawiły się na stokach narciarskich, a dzieci korzystają z każdego pagórka, zjeżdżając na sankach. Szczególnym zainteresowaniem turystów cieszy się gmina Schliersee.

Zima w Niemczech w czasie lockdownu. Ogromny napływ turystów

Jak donosi serwis Wirtualna Polska, zima w Niemczech przebiega zupełnie inaczej, niż mogły spodziewać się władze. Chociaż nasi sąsiedzi wprowadzili lockdown, to mieszkańcy postanowili wyjechać na wczasy i korzystać ze stoków narciarskich oraz nawet drobnych pagórków.

Napływ ludzi jest ogromny – słowa burmistrza bawarskiej gminy Schliersee, Franza Schnitzenbaumer cytuje serwis Wirtualna Polska.

Szli po plaży, aż nagle ich zamurowało. Zobaczyli Szli po plaży, aż nagle ich zamurowało. Zobaczyli "żeglarza portugalskiego". W jednej chwili było trzeba uciekaćCzytaj dalej

Mnóstwo mieszkańców regionu Monachium zrezygnowało z dalekich wyjazdów w Alpy, ale nie postanowiło zostać w domach. Dlatego na lokalnych trasach zaczął robić się tłok, co potwierdza Peter Lorenz, który kieruje wyciągami we wsi Spitzingsee.

Jest tak samo pełno, jak w czasach normalnego funkcjonowania wyciągów – słowa Petera Lorenza cytuje serwis Wirtualna Polska.

Spitzingsee, Bawaria

Spitzingsee, Bawaria, fot. Pixabay.com/Saipano

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wirtualną Polskę wczasowicze w Niemczech korzystają nawet z zamarzniętego jeziora, by jeździć na łyżwach. U naszych sąsiadów w sezonie zimowym tętni życie turystyczne, czego nie spodziewały się lokalne władze. Natłok w Lesie Frankońskim czy w Górach Harzu zaskoczył służby.

Brocken zima

Brocken, fot. wikimedia.org/Andreas Tille/CC BY-SA 4.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en

Mamy tu chaos do trzeciej potęgi, wszystko się wali – słowa rzecznika policji w miejscowości Goslar u podnóża Gór Harzu cytuje serwis Wirtualna Polska.

Tak się dalej nie da, za dużo się tu dzieje – dodaje rzecznik.

Chociaż policja apeluje o zachowanie dystansu, na stokach i torach saneczkowych zbierają się tłumy turystów. Okazuje się, że mimo lockdownu mnóstwo mieszkańców Niemiec jednak nie zrezygnowało z wyjazdów turystycznych.

Tak wyglądają stoki również w Sauerlandzie. Apele policji nie przynoszą efektów. Choć sytuacja ta może wydawać się abstrakcyjna, biorąc pod uwagę to, jak obecnie wyglądają ośrodki narciarskie w Polsce, to przedsiębiorcy z Winterberga informują na swoich stronach internetowych o braku toalet, braku miejsc, gdzie można się ogrzać, a także o braku ratowników górskich.

Kochamy nasze góry, ale w tych czasach musimy zostawić na boku swoją miłość (…) Zatkane drogi, brak miejsc parkingowych, wiele potencjalnych kontaktów. Kto tego chce? – treść komunikatu cytuje Wirtualna Polska.

W niektórych regionach zima może nie być tak złym okresem, jak się spodziewano

Zima nadal może obfitować w turystów.W regionach Hesji także pojawiło się mnóstwo wczasowiczów, których przyciągnęły góry Taunus. Chociaż służby zabroniły podjeżdżania pod stoki, to kolejki w uliczkach małych miejscowości potwierdzają, że miłośnicy sportów zimowych nie zostali w domach.

Lockdown w Niemczech będzie trwał do 10 stycznia, ale wiadomości lokalnych służb wskazują na to, że niewiele się zmieni do tego czasu. Warto przypomnieć, że w Polsce ośrodki narciarskie pozostają zamknięte aż do 17 stycznia zgodnie z rozporządzeniem, które weszło w życie 28 grudnia 2020 roku.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o otwarciu stoków narciarskich we Włoszech. Infrastruktura sportów zimowych ruszy wraz z 18 stycznia. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turyści.pl:

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł