narty wspaniałe wieściFot. Pexels.com @Jure Širić (zdjęcie ilustracyjne)

18 stycznia otworzą stoki narciarskie. Wspaniałe wieści napływają z Włoch

Już 18 stycznia we Włoszech znów będzie można pojechać na narty. Potwierdzono informację o otwarciu całej infrastruktury turystycznej. Stoki narciarskie oraz wszelkie ośrodki związane ze sportami zimowymi zostaną ponownie udostępnione do korzystania. W tej sprawie rozporządzenie podpisał już minister zdrowia Roberto Speranza.

Mieszkańcy Włoch oraz turyści znów będą mogli wybrać się na narty od 18 stycznia. Zgodnie z rozporządzeniem podpisanym przez ministra zdrowia Roberto Speranzy stoki narciarskie oraz cała infrastruktura sportów zimowych wznowią funkcjonowanie. Miłośnicy aktywności czekają zniecierpliwieni – zwłaszcza że początkowo obiekty miały zostać ponownie otwarte już 7 stycznia.

Zgodnie z wcześniejszymi planami turyści i mieszkańcy mieli znów móc jeździć na narty od 7 stycznia br. Jednak w ciągu ostatnich dni władze regionów apelowały o opóźnienie otwarcia infrastruktury sportów zimowych. Powodem był komunikat komitetu techniczno-naukowego, który doradza włoskiemu rządowi w kwestiach COVID-19. Zdaniem ekspertów sytuacja sanitarna w kraju nie była sprzyjająca.

Powrót wyjazdów na narty od 18 stycznia we Włoszech

Przedsiębiorcy z regionów turystycznych chcieli już pod koniec zeszłego roku chcieli, by wczasowicze mogli jak najszybciej wrócić na narty. Dlatego władze domagały się wyznaczenia ostatecznej daty inauguracji sezonu narciarskiego. We Włoszech zazwyczaj rozpoczynało się to na początku grudnia.

Początkowo turyści mieli wrócić na stoki 7 stycznia, jednak po apelach władz i oficjalnym podpisaniu rozporządzenia przez ministra zdrowia stoki i cała infrastruktura będą otwarte 18 stycznia. Zgodnie z narodową kwarantanną, która w Polsce trwa od 28 grudnia do 17 stycznia, tego samego dnia na stoki będą mogli wrócić także turyści w naszym kraju.

Zgodnie z wcześniejszymi rozporządzeniami do 23 grudnia 2020 zamknięte pozostawały stoki narciarskie również w Austrii. Co ciekawe, Czesi otworzyli infrastrukturę sportów zimowych już 18 grudnia. Wczasowicze, którzy chcieli skorzystać z czeskich ośrodków, musieli jednak posiadać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Wyjazd na narty niemożliwy na Słowacji. Z dnia na dzień zamknięto stoki

Na wyjazdy na narty będą musieli poczekać nasi sąsiedzi. W odpowiedzi na pogarszającą się sytuacją epidemiczną rząd Słowacki z wejściem w Nowy Rok zdecydował o zamknięciu zarówno stoków narciarskich oraz hoteli. Dodatkowe obostrzenia obowiązywały też w Sylwestra.

Goście obiektów noclegowych na Słowacji, którzy są w trakcie wypoczynku, mogą pozostać w hotelach do końca zaplanowanych wczasów, ale nie mają możliwości przedłużania pobytu. Co ciekawe, słowacki model, który umożliwiał korzystanie z ośrodków turystycznych podróżnym z negatywnymi wynikami testów na obecność koronawirusa, przez długi czas był uznawany za najlepszy.

Polscy przedsiębiorcy często naciskali rząd, by takie same warunki zostały wprowadzone także w naszym kraju, co umożliwiłoby ograniczenie strat finansowych. Przypominamy, że w Polsce zarówno ośrodki narciarskie, jak i hotele pozostaną zamknięte do 17 stycznia.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o niebezpiecznej sytuacji na Morskim Oku, do której doprowadziło nieodpowiedzialne zachowanie turystów. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: Onet.pl

Następny artykuł