Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > “Zdjęcie jest ważniejsze”. Pokazał, co wyprawiają turyści w Tatrach
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 03.04.2024 15:16

“Zdjęcie jest ważniejsze”. Pokazał, co wyprawiają turyści w Tatrach

Tatry
Fot. TikTok@WakacjeZaGrosze, Shutterstock/Dziewul

Właściciele ośrodków w Tatrach nie mogą narzekać na brak turystów. Niestety, nie wszyscy wiedzą, jak się zachować przemierzając górskie szlaki. W Dolinie Chochołowskiej i Kościeliskiej dopiero co zakwitły piękne krokusy, na co zwraca uwagę wielu odwiedzających. Na platformie TikTok pojawiło się nagranie, na którym wyraźnie widać, co wyprawiali tam turyści.

“Jak nazwać takie osoby? Bo nie są to na pewno stworzenia rozumne…” - czytamy w opisie filmu na profilu @WakacjeZaGrosze. Internauci, którzy obejrzeli wideo, także nie kryją oburzenia. 

Krokusy w Zakopanem

Jeszcze niedawno pisaliśmy o tym, że górale spodziewają się sporego obłożenia podczas Świąt Wielkanocnych. Tak rzeczywiście było. Polacy tłumnie przybyli do Zakopanego z dwóch powodów. Pogoda w weekend naprawdę dopisała, bowiem termometry pokazywały nawet 25 st. C w niektórych miejscach w kraju, z kolei na Podhalu ok. 17 st. C. Tak słonecznych świąt nie było od lat. Drugim powodem wizyty turystów w Tatrach były oczywiście krokusy.

W Dolinie Chochołowskiej i Kościeliskiej pojawiły się pod koniec marca i jak informował Tatrzański Park Narodowy, będzie można je podziwiać przez okres dwóch tygodni. Trzeba się więc spieszyć. 

Turyści ignorują zakazy. Zapominają, że krokusy są pod ochroną

Na tiktokowym profilu @WakacjeZaGrosze pojawiło się szokujące wideo. “Ani kroku(s) dalej” - brzmiało ostrzeżenie na kartce przywieszonej tuż przy ogrodzeniu, które niestety nie każdy potraktował na poważnie.

Niektórzy postanowili przejść przez ogrodzenie, by zrobić sobie zdjęcia jak najbliżej krokusów. Na filmie widać nawet jak jedna osoba leży na łące, a druga fotografuje ją z góry. Internauci w komentarzach sugerowali, że Tatrzański Park Narodowy powinien wlepiać za takie zachowanie mandaty.

“Nie będzie krokusów, to będą tęsknić”, “Krokusy są bardzo delikatne, jedno małe uszkodzenie i kwiatek umiera”, “Smuci mnie, że dla niektórych zdjęcie, o którym zapomną pewnie po kilku miesiącach, jest ważniejsze niż dobro natury” - czytamy pod wideo. 

@wakacjezagrosze Jak nazwac takie osoby? Bo nie są to na pewno stworzenia rozumne… 😡 #tatry #krokusy #podróże #polska #podhale #polacy #góry #podróżowanie ♬ dźwięk oryginalny - WakacjeZaGrosze

Gdzie jeszcze można zobaczyć w Tatrach krokusy?

Największe skupiska krokusów można podziwiać na Polanie Chochołowskiej. Mało kto wie, że rośnie ich tam aż 14 milionów. Oprócz tego warto udać się na Polanę Huciska w Dolinie Chochołowskiej, Wyżnią Kirę Miętusią, Polanę Pisaną i Polanę Smytnią w Dolinie Kościeliskiej oraz Polanę Kalatówki w Dolinie Bystrej.

Źródło: TikTok/WakacjeZaGrosze