Turysci.pl
Zdjęcie wywołało burzę w sieci

fot. instagram/serbian_gallery/screen

Wrzucili do sieci zdjęcie jeziora Potpecko. Stało się wysypiskiem śmieci

26 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Hubert Mrozowicz

Udostępnij:

Zdjęcie jeziora Potpecko, które trafiło do sieci wywołało dyskusję. Malownicze jezioro, które przyciągało prawdziwe tłumy turystów, stało się wysypiskiem śmieci. Wszystko w wyniku powodzi, które nawiedziły Bałkany. Widok, kt&oa

Zdjęcie, które trafiło do sieci, wywołało fale spekulacji i negatywnych komentarzy. Magiczny akwen wody w Serbii zamienił się w wysypisko śmieci. Jeszcze jakiś czas temu jezioro Potpecko było ulubionym miejscem na wypoczynek dla Serbów, jak i turystów z zagranicy.

Dziś już wiadomo, że w obecnym stanie nie nadaje się do kąpieli. Bez wątpienia fotografia pokazuje to, co może się stać z innymi zbiornikami na świecie, jeśli nie zredukujemy ilości wytwarzanych odpadów.

Zdjęcie jeziora Potpecko trafiło do sieci

Jezioro Potpecko było chętnie odwiedzane przez turystów z Serbii, jak i innych regionów Europy. Jego malowniczy krajobraz zapierał dech w piersiach nie tylko na zdjęciach, ale przede wszystkim na żywo.

Zbiornik wodny w Serbii powstał w wyniku budowy zapory na rzece Lim. Zapora mierzy 46 metrów wysokości i 215 metrów długości. Wokół rozciągają się piękne, zielone wzgórza, które tworzą bajeczny klimat. Południe Europy może się poszczycić malowniczymi widokami, które czasami można pomylić z fotomontażem.

Niestety zdjęcia magicznego jezioro, które możemy oglądać m.in. na profilu instagramowym serbian_gallery to już przeszłość. W sieci pojawiło się skandaliczna fotografia, na której jezioro Potpecko zamieniło się w wysypisko śmieci.

[EMBED-3183]

Jezioro Potpecko zamieniło się w wysypisko śmieci

Do sieci trafiło zdjęcie jeziora Potpecko, które wzburzyło internautów. Ciężko uwierzyć, że w ciągu kilku tygodni popularne akwen stał się wysypiskiem śmieci.

Z informacji, jakie trafiły do mediów, wiemy, że niewyobrażalna ilość odpadów w jeziorze, to skutek gwałtownych ulew, które nawiedziły niedawno Serbię. Kraj ten musiał zmagać się z serią powodzi, które podtapiały wysypiska śmieci. Ich następstwem było dostanie się dużej ilości odpadów do jeziora.

Liczne powodzie, które dotknęły Serbię, sprawiły, że do jeziora Potpecko trafiło ponad 8 tysięcy metrów sześciennych śmieci.

Chętnie odwiedzane przez turystów miejsce jest w tym momencie nie do poznania. Katastrofalne skutki powodzi pokazuje również smutną prawdę na temat zarządzania opadami na Bałkanach. Nielegalne wysypiska są tutaj na porządku dziennym.

Turyści, którzy planowali wypoczynek nad jeziorem, wędrówki po okolicznych wzgórzach, połowy ryb w czystej wodzie, będą musieli wstrzymać się z planami, gdyż nie wiadomo, jak długo potrwa oczyszczanie akwenu. Dodatkowo warto wziąć pod uwagę konsekwencje, jakimi są toksyny pozostawione w wodach jeziora Potpecko.

Niedawno pisaliśmy o niezwykłym hotelu, który zachwyciła się sama Martyna Wojciechowska. 

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: Radio ZET

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >