zdjęcie niesamowite stawyFot. Instagram @look_drone

Niesamowite zdjęcie z Polski jest hitem. Przepiękne miejsce, w którym można się zakochać

Zdjęcie, które zrobiono w Dolinie Baryczy, robi niesamowite wrażenie. Fotografia zrobiona przez autorów instagramowego profilu @look_drone uchwyciła przepiękne miejsce, które leży w jednym z najbardziej malowniczych regionów naszego kraju. Wyspy, które znajdują się na Stawach Milickich, przypominają odcisk dłoni.

Zdjęcie, które pojawiło się na Instagramie @look_drone, stało się prawdziwym hitem. Fotografia zrobiona z lotu ptaka doczekała się już setek polubień. Aż trudno uwierzyć, że przestawia region, który znajduje się w Polsce. Dzięki autorom profilu możemy podziwiać niesamowite wyspy na Stawach Milickich. To tylko potwierdza, że Dolina Baryczy jest jednym z najciekawszych zakątków w naszym kraju.

Po tym, jak autorzy instagramowego profilu wypatrzyli wyspy o niesamowitym kształcie, natychmiast postanowili zrobić zdjęcie, które szybko przyciągnęło uwagę internautów. Ujęcie z lotu ptaka, które najprawdopodobniej zostało zrobione przy wykorzystaniu drona, pozwala zauważyć, że wyspy na Stawach Milickich układają się w kształt dłoni. Na łamach Wirtualnej Polski pojawiła się rozmowa z Kingą Szewczyk-Kiełtyką oraz Łukaszem Kiełtyką, którzy prowadzą Instagram @look_drone.

Niesamowite zdjęcie zrobione w Dolinie Baryczy. Wyspa o kształcie odcisku dłoni

Zdjęcie zostało wykonane przez Kingę Szewczyk-Kiełtykę oraz Łukasza Kiełtykę na Stawach Milickich, które znajdują się w Parku Krajobrazowym Dolinie Baryczy. Ten przepiękny region położony jest w województwie dolnośląskim. Para fotografów użyła drona, by podkreślić niesamowite walory tych przepięknych wysp.

– Niewiarygodne wyspy w Dolinie Baryczy. Czy Wam też przypominają odcisk dłoni – czytamy na Instagramie @look_drone.

Rzeczywiście, po przyjrzeniu się fotografii na myśl przychodzi odcisk dłoni, chociaż część internautów dostrzega tam również kształt ukrytego psa. Autorzy zdjęcia wybrali specjalny czas na uwiecznienie tego regionu, który przypadał na okres odłowu ryb, gdy spuszczana jest woda. Wtedy można doświadczyć wyjątkowych cudów natury.

– Jest to jeden z piękniejszych zakątków naszego kraju, zaliczany do najcenniejszych ekosystemów na świecie – słowa Kingi Szewczyk-Kiełtyki i Łukasza Kiełtyka cytuje Wirtualna Polska.

– Zdjęcie wykonaliśmy w okresie odłowu ryb, gdzie spuszczana jest woda. Natura w tym czasie tworzy niesamowite pejzaże – dodają autorzy.

Przepiękne zdjęcie Stawów Milickich

Zdjęcie zrobione przez autorów Instagrama @look_drone odsłania przed turystami kolejne miejsce, które warto kiedyś odwiedzić. Dla wielu Polaków ten region wciąż może być nieodkryty, dlatego jeśli jesteście miłośnikami nieoczywistych wycieczek, to z pewnością kierunek dla was. Same Stawy Milickie stanowią wyjątkowy obiekt, będąc największym kompleksem stawów rybnych w Europie.

Stawy Milickie położone są kotlinowatych rozszerzeniach Doliny Baryczy, w okolicach Milicza i Żmigrodu. Kinga i Łukasz przyznają, że mieszkają niedaleko tej malowniczej krainy i starają się spędzać tam większość wolnego czasu, napawając się przepięknymi widokami, których nie da się doświadczyć w żadnym innym miejscu w Polsce.

– Znajdują się w programie ONZ Living Lakes jako jeden z 13 unikalnych obszarów wodnych na świecie – mówią w rozmowie z WP.

– Jesteśmy okolicznymi mieszkańcami Doliny Baryczy i Stawów Milickich. Spędzamy tam każdą wolną chwilę – dodają.

Co turyści powinni wiedzieć o Dolinie Baryczy? Region ten zalicza się do najcenniejszych przyrodniczo obszarów w całym kraju. Znajdujące się tu lasy, pola, łąki oraz stawy rybne są szczególnie ważne dla ptaków – można tu zaobserwować aż około 300 gatunków. Wśród najważniejszych punktów doliny wymienia się Źródła Baryczy, Stawy Stawno, Łąki odolanowskie, Rezerwat „Olszyny Niezgodzkie” oraz Stawy Ruda Sułowska. W okolicach znajdują się także takie zabytki jak Pałac myśliwski Radziwiłłów w Antoninie, Gajówka w Rudzie Milickiej czy Zespół pałacowy w Goszczu.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o niesamowitym zdjęciu, które opublikowała na swoim profilu Martyna Wojciechowska. Polska dziennikarka zaskoczyła internautów zagadką. Wiele osób długo przecierało oczy, zanim udzieliło poprawnej odpowiedzi. O szczegółach możecie przeczytać tutaj.

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł