Turysci.pl
Zdjęcie słynnej podróżniczki

facebook.com Martyna Wojciechowska

Poznajecie dziecko ze zdjęcia? Dzisiaj zna ją prawie każdy Polak, niesamowita, wyjątkowa postać i uwielbiana podróżniczka

4 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Sara Osiecka

Udostępnij:

Na fotografii widać dziecko z lalką, w którym trudno rozpoznać Martynę Wojciechowską. Gwiazda TVN pokazała ją z okazji niezwykłego jubileuszu. Stare zdjęcie zachwciło fanów, tak samo jak treść opublikowanego postu.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jak wyglądała Martyna Wojciechowska jako dziecko

  • jak będzie wyglądać 100. odcinek "Kobiety na krańcu świata"

  • kim będzie wyjątkowy gość odcinka

Dziecko pokazane na bardzo starej fotografii w niczym nie przypomina słynnej Martyny Wojciechowskiej. Ostatnio mogliśmy podziwiać wnętrza jej domu, jedak to stare ujęcia z przeszłości mają największą wartość. Nie do wiary, jak przez lata zmieniła się gwiazda TVN. Jednak tylko wygląd jest inny, bowiem największe pasje podróżniczki nie zmieniły się od najwcześniejszych lat. Żona Przemka Kossakowskiego umieszczeniem zdjęcia uczciła bardzo ważny dla siebie i fanów jubileusz 100. odcinka "Kobiety na krańcu świata". Towarzyszy jej niezwykła osoba.

Martyna Wojciechowska jako dziecko na starym zdjęciu

Martyna Wojciechowska większości osób kojarzy się z dalekimi podróżami, jednak czy zawsze tak było? Na starym zdjęciu krótko ostrzyżona dziecko w sukience pokazuje szczerbaty uśmiech, trzymając lalkę. Jak się okazuje, to tylko poza. W istocie podróżniczka nigdy nie miała typowych dla dziewczynek zainteresowań.

- Dali lalkę i kazali pozować do zdjęcia. A mnie bardziej interesowała motoryzacja. I programy podróżnicze realizowane przez ELŻBIETĘ DZIKOWSKĄ oraz TONIEGO HALIKA. To było coś! Ciągnęło mnie w świat! [pisownia oryginalna - przyp. red.]- napisała na Facebooku.

Już jakiś czas temu podróżniczka pokazała swoje zdjęcie z dzieciństwa, tym razem jednak najważniejszy jest jego opis. Jak widać, gwiazda TVN od najmłodszych lat miała wyjątkowe zainteresowania. Mało kto już pamięta, że karierę zaczyn

ała jako prowadząca program "Automaniak", skupiony na tematach motoryzacyjnych. Wzięła także udział w rajdzie Dakar. Mało kto wie, że ma Międzynarodową Sportową Licencję Rajdową i Wyścigową. Współpracowała także z magazynami "Świat motocykli" czy "Auto Moto". 

Największą popularność przyniósł jej jednak program "Kobieta na krańcu świata", w którym podróżuje do mało znanych zakamarków, ale nie tylko. Większość uwagi poświęca mieszającym tam paniom, ich roli w kulturze oraz codziennym problemom, z jakimi muszą się zmagać. Pokazuje tym samym, jak zróżnicowany jest świat oraz podejście do kobiet. W każdym odcinku uświadamia widzom, że to, co dla nas jest normalne, w innych krajach jest nie do pomyślenia i na odwrót.

Zbliża się 100. odcinek "Kobiety na krańcu świata"

Widzowie TVN niebawem będą mogli obejrzeć premierę 100. już odcinka programu Martyny Wojciechowskiej. Jubileusz zostanie uczczony w wyjątkowy sposób, bowiem podróżniczce będzie towarzyszyć Elżbieta Dzikowska, niezwykła postać w świecie podróży. Z aparatem zwiedziła niemal całą Amerykę Łacińską, niemal wszystkie kraje Europy, 27 stanów USA, Australię, Nową Zelandię, Kenię, Wyspy Wielkanocne, Indie, Sri Lankę Egipt, Libię, Australię, Haiti, Tajlandię i wiele innych miejsc. Razem z Tonym Halikiem przygotowywali słynny program TVP "Pieprz i wanilia". Później zajęła się najciekawszymi miejscami w Polsce, pokazując je w programie "Groch i kapusta".

Słynna podróżniczka była autorytetem i inspiracją dla Martyny Wojciechowskiej, dlatego odcinek jest wyjątkowy nie tylko ze względu na swój format, ale także na osobistą wartość dla prowadzącej. Elżbieta Dzikowska pokazywała Polakom świat w czasach, gdy dalekie podróże nie były jeszcze tak łatwodostępne jak teraz, dlatego jej praca na zawsze pozostanie bardzo ważna zwłaszcza dla fanów turystyki.

Podróżniczki wybiorą się na pierwszą wspólną podróż po Polsce, będą także latać balonem. Ze spotkania tak wybitnych postaci z pewnością powstanie bardzo interesująca rozmowa, pełna wzruszeń, ale także wartości edukacyjnych.

- Setny odcinek programu to wzruszająca opowieść o przyjaźni, miłości do świata i ludzi, sekrecie wiecznej młodości i o tym dlaczego warto mieć w życiu prawdziwą pasję oraz odważnie spełniać marzenia! - głosi opis odcinka.

Dali lalkę i kazali pozować do zdjęcia. A mnie bardziej interesowała motoryzacja.I programy podróżnicze realizowane...

Opublikowany przez Martynę Wojciechowską Piątek, 4 grudnia 2020

Źródło: Facebook

Sara OsieckaAutor

Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej oraz Filologii Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Od lat łączę swoje dwie największe pasje: pisanie i podróżowanie. Dzięki nim trafiłam do redakcji Turyści.pl, gdzie z mogę je połączyć, by zwrócić uwagę osób podzielających moją miłość do zwiedzania świata na istotne problemy związane z turystyką czy podpowiedzieć, jakie miejsca warto zobaczyć. Najbardziej fascynuje mnie urban exploring i mało znane, ale malownicze zakątki Polski. Jako fanka literatury grozy uwielbiam zwiedzać ruiny, o których krążą mroczne legendy. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Na topie

Polacy wykupują bilety do USA po otwarciu granic. Linie lotnicze ostrzegają przed kolejkami na lotniskach

Czytaj więcej >

Na topie

Polacy zimą wybierają egzotykę. Jeden kierunek zdeklasował pozostałe

Czytaj więcej >

Na topie

Wizz Air zawiesza część lotów od połowy listopada. Dotyczy również połączeń z Polski

Czytaj więcej >

Na topie

Zdjęcie pasażerki samolotu wywołało burzę. „Wkurzyłoby cię to?"

Czytaj więcej >

Na topie

Pani Hanna wykorzystała wszystkie koła ratunkowe na pytanie o Jugosławię

Czytaj więcej >

Na topie

Jaki wpływ na nasze decyzje podróżnicze mają znaki zodiaku? Powstało specjalne zestawienie

Czytaj więcej >