Martyna Wojciechowska uwielbiają milionyFot. Instagram.com @martyna.world

Dziewczynkę ze zdjęcia uwielbiają dziś miliony Polaków. Poznajecie? Słynna polska podróżniczka

Dziecko ze zdjęcia, które pojawiło się w mediach społecznościowych, to Martyna Wojciechowska. Wtedy jeszcze nie podejrzewała, że będą kochały ją miliony Polaków. Dzisiaj jest na ustach większości miłośników podróży. Poznalibyście małą Martynę? Fotografię zrobiono, gdy miała zaledwie kilka lat. Już wtedy lubiła iść pod prąd.

Powiedzielibyście, że dziecko na tym zdjęciu to Martyna Wojciechowska? My też byliśmy zdziwieni, gdy jedna z najpopularniejszych polskich podróżniczek pochwaliła się w mediach społecznościowych archiwalną fotografią. Wówczas miała jedynie kilka lat i nie wiedziała, że w przyszłości stanie się sławna. Jednak już wtedy nie lubiła się podporządkowywać, co sama przyznała.

Martyna Wojciechowska to dziennikarka, którą uwielbiają miliony Polaków. Na swoim Instagramie często publikuje zdjęcia z podróży – zarówno tych prywatnych, jak i służbowych. Na jej profilu każdy znajdzie coś dla siebie – bez względu na to, jakim jest typem turysty. Martyna nie widzi przeszkód, by jednego dnia pić kawę w pięknym bistro w sercu Paryża, a następnego przemierzać dzikie szlaki w Ghanie. Ta fotografia jednak jest dość nietypowa.

Martyna Wojciechowska jako dziecko. Jaka była podróżniczka?

Na zdjęciu, które 1 września opublikowała na swoim Instagramie Martyna Wojciechowska, fani podróżniczki zobaczyli roześmiane dziecko. Choć zazwyczaj dziennikarka inspiruje internautów, wstawiając fotografie ze swoich podróży i kulis programu „Kobieta na krańcu świata”, tym razem pozwoliła sobie na trochę prywatnych zwierzeń.

Martyna Wojciechowska na archiwalnym zdjęciu ma 8 lat. Kto by pomyślał, że ta roześmiana dziewczynka w przyszłości stanie się nieustraszoną podróżniczką, którą pokochają miliony Polaków. Przy okazji publikacji tej fotografii, dziennikarka postanowiła zdradzić swoim fanom kilka ciekawostek o sobie. Okazuje się, że już w tak młodym wieku Martyna myślała nieszablonowo i lubiła iść pod prąd.

– Tak wyglądał mój dumny wymarsz z domu na pierwszy dzień w przedszkolu. Niedługo później zostałam z niego… wyrzucona. A w zasadzie poproszono Rodziców, żeby mnie już nie przyprowadzali, bo się „nie asymiluję”. Faktycznie, nie potrafiłam robić wszystkiego na gwizdek: jeść, spać, bawić się. Jak widać moja niepokorna natura ujawniła się dość wcześnie – czytamy w opisie pod zdjęciem.

Nie bez powodu Martyna Wojciechowska opublikowała tę fotografię 1 września. Nieustraszona i zdeterminowana do tego, by osiągać wyznaczane cele, podróżniczka postanowiła przekazać kilka ciepłych słów dzieciom w czasach pandemii, która pokrzyżowała mnóstwo planów. Martyna musiała między innymi wstrzymać produkcję swojego programu.

– A naszym dzieciom w tych trudnych czasach pandemii życzę samych wspaniałych dni w szkole, nowych przyjaźni i kreatywnych nauczycieli, którzy rozbudzą w najmłodszych ciekawość świata, chęć do nauki, otwartość i tolerancję – dodaje Martyna.

Martyna Wojciechowska to jedna z największych polskich podróżniczek

Martyna Wojciechowska czuje wielkie wsparcie podróżników, których inspiruje przez cały czas. Dziennikarka przetarła już szlaki w takich krajach jak Wenezuela, Kenia, Wietnam, Tajlandia, Japonia, Maroko, Indie, Meksyk, Nepal, Albania, Bułgaria, Ghana czy Iran. Długo by wymieniać, ponieważ przyznała, że zwiedziła ich już ponad 100. Co ciekawe – okrążyła kulę ziemską aż 6 razy.

W swoim programie „Kobieta na krańcu świata” pokazuje, jak żyją kobiety w najróżniejszych miejscach na Ziemi. Wojciechowska radzi sobie mimo wszelkich niepowodzeń i nie poddaje się bez walki – nawet, jeśli czasem przychodzi płacić jej za to własnym zdrowiem. Podczas jednego z wywiadów przyznała, że nie nosi sukienek ani spódnic, które odsłaniają nogi, ponieważ ma wiele blizn.

1. Robert Gawliński nie wytrzymał. Zabrał wszystko i wyprowadził się z Polski. Osiadł w cudownym miejscu, które słynie z wyjątkowych atrakcji
2. Lepiej przygotuj się na święta zawczasu. W grudniu czeka nas pół tygodnia bez zakupów
3. Klamka zapadła, trzeba będzie opróżnić kieszenie. Władze włoskiego miasta wprowadzą dodatkową opłatę dla przyjezdnych

Jeśli interesuje was szczere i intymne wyznanie Martyny Wojciechowskiej, o którym pisaliśmy w jednym z naszych artykułów, o szczegółach przeczytacie tutaj. Dowiecie się między innymi, jakie kontuzje odnosiła podczas swoich egzotycznych wypraw i jakie operacje ma za sobą.

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł