Turysci.pl
pociąg

fot. Stringer/Xinhua News/East News

Zderzenie pociągów w Pakistanie. Nie żyje co najmniej 30 osób

7 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Na południu Pakistanu doszło do zderzenia dwóch pociągów ekspresowych. Jak przekazał Reuters, powołujący się na policję, śmierć poniosło ponad 30 osób, jest wielu rannych.

Do zdarzenia doszło w prowincji Sindh na południu Pakistanu. Pociągi przewoziły ok. 1100 pasażerów, od 15 do 20 osób jest wciąż uwięzionych we wraku. Obecnie traw akcja ratownicza.

Zderzenie pociągów ekspresowych w Pakistanie

W poniedziałek nad ranem doszło do wykolejenia pociągu Millat Express. Następnie uderzył w niego pociąg Sir Syed Express - poinformował Usman Abdullah, przedstawiciel lokalnych władz.

Abdullah potwierdził, że w katastrofie zginęło co najmniej 30 osób. Takie same informacje przekazała wcześniej lokalna policja. Przyczyny wykolejenia i późniejszej kolizji nie są na razie znane.

- Jestem zszokowany straszliwym wypadkiem kolejowym w Ghotki wczesnym rankiem, w wyniku którego zginęło 30 pasażerów - napisał na Twitterze premier Imran Khan. Jak dodał, zleci kompleksowe śledztwo w sprawie bezpieczeństwa kolei.

Turyści na Śnieżce łamią przepisy

Piechurzy na Śnieżce nie przestrzegają przepisów. Będzie siatka ochronna i patrole

CZYTAJ DALEJ

Policja przekazała, że we wraku pociągu Millat Express są wciąż uwięzieni ludzie. Na miejsce katastrofy sprowadzany jest obecnie ciężki sprzęt, który ma umożliwić ich uwolnienie.

Część rannych pasażerów została już przewieziona do szpitala. Jak przekazuje agencja AP, stan niektórych jest krytyczny.

Rannych mogło zostać około 100 osób - poinformowała pakistańska telewizja Geo News TV, powołująca się na naocznego świadka wypadku.

Jak przekazała agencja AP, wypadki kolejowe są częstym zdarzeniem w Pakistanie, ponieważ starzejąca się sieć nie jest odpowiednio finansowana i utrzymywana.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: RMF24, TVN24

Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

Emirates przywraca codzienne połączenia Warszawa-Dubaj. Powrót rozkładu lotów sprzed pandemii

Czytaj więcej >

Świat

Kilkaset wstrząsów w ciągu doby na Wyspach Kanaryjskich. Naukowcy ostrzegają przed zwiększoną aktywnością wulkanu

Czytaj więcej >

Świat

Katastrofa lotnicza w Rosji. Samolot rozbił się i zapalił. Cztery osoby nie żyją

Czytaj więcej >

Świat

Egipt. Wypadek autobusu z turystami. 12 osób nie żyje, 34 osoby ranne

Czytaj więcej >

Świat

Martwy żółw w zatoce Guanabara w Rio de Janeiro. Wokół szyi miał plastikową torbę

Czytaj więcej >

Świat

Abu Zabi łagodzi przepisy wjazdowe. Zaszczepieni nie będą musieli odbyć kwarantanny

Czytaj więcej >