Turysci.pl
Meksyk

fot. Pixabay/ Anestiev

Zamknęli zabytkowe miasto Majów. Turyści chodzili tam bez maseczek

28 Marca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Władze Meksyku zdecydowały się na zamknięcie dla odwiedzających ruin miasta Majów Chichen Itza położonych na półwyspie Jukatan. Powodem jest nieprzestrzeganie przez niektórych odwiedzających przepisów sanitarnych.

Meksyk stał się ostatnio bardzo popularnym kierunkiem wśród Polaków, ale również turystów z innych części świata. Niestety, niektórzy przyjezdni lekceważą zasady sanitarne, przez co zamknięta została jedna z najważniejszych atrakcji kraju.

Jeden z najważniejszych zabytków w Meksyku zamknięty

W obawie przed rozprzestrzenianiem się pandemii koronawirusa w kraju, władze Meksyku zdecydowały się zamknąć ruiny miasta Majów Chichen Itza od 1 do 4 kwietnia.

- To naprawdę frustrujące, gdy widzimy jak wiele osób chodzi po ulicach bez masek - zauważa Lucio Hernandez Gutierrez, szef policji w położonym również na Jukatanie stanie Quintana Roo.

Jak przekazał policjant, wśród nieprzestrzegających obostrzeń jest szczególnie wielu turystów. Chichen Itza to jeden z najsławniejszych zabytków Meksyku. Przed pandemią odwiedzało go około 1,8 mln przyjezdnych rocznie.

kwarantanna

Uciekli z hotelowej kwarantanny w Irlandii. Szuka ich policja, grozi im nawet więzienie

CZYTAJ DALEJ

Jak poinformowała agencja Reutera w Meksyku w ostatnim tygodniu każdego dnia wykrywano średnio 4,5 tys. nowych infekcji i umierało 520 zakażonych osób. Szczyt epidemii nastąpił tam pod koniec stycznia, jednak w ostatnich tygodniach liczba zachorowań i zgonów znów wzrasta.

Na stronie polskiego MSZ czytamy, że w Cancun i okolicach dochodzi do dużej ilości zakażeń w miejscach obleganych przez turystów. W większości kraju obowiązuje drugi lub trzeci najwyższy stopień zagrożenia epidemiologicznego.

Granice Meksyku pozostają otwarte dla transportu lotniczego. Szereg linii lotniczych obsługuje międzynarodowe rejsy z Europy lub USA do Meksyku. Nie przewiduje się również restrykcji w ruchu polskich obywateli.

Po przylocie każdy podróżujący jest poddany pomiarowi temperatury. Zaleca się również mieć przy sobie negatywny wynik testu na koronawirusa, chociaż nie jest to wymagane. Chociaż podróż z UE w każdym celu jest dozwolona, funkcjonariusze graniczni częściej sprawdzają dokumenty potwierdzające cel podróży, środki finansowe, zakwaterowanie i zamiar opuszczenia terytorium Meksyku.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet, MSZ

Podobne artykuły

Gruzja znosi restrykcje

Świat

Gruzja znów się otwiera na turystów. Są jednak warunki

Czytaj więcej >

Świat

Kim Dzong Un chce otworzyć ogromny kurort dla zagranicznych turystów. Może ruszyć już wkrótce

Czytaj więcej >

Świat

Atak rekina nad Morzem Czerwonym. 37-latek poważnie ranny

Czytaj więcej >
Unia Europejska otworzy granice dla turystów z USA

Świat

Unia Europejska otwiera się dla 8 krajów świata

Czytaj więcej >
Wybuchł wulkan w Indonezji

Świat

Wybuchł wulkan w Indonezji. Warto wstrzymać się od zwiedzania pobliskich terenów

Czytaj więcej >
polka zanzibar

Świat

Polka zamieszkała na Zanzibarze. "Pierwsze zderzenie dwóch światów jest widoczne już na lotnisku"

Czytaj więcej >