Załoga była w szoku. W 25 minut opróżnili zapasy alkoholu w samolocie
Jedzenie czy napoje na pokładzie samolotu z pewnością nie każdemu przypadną do gustu. Pasażerowie często bowiem narzekają na ich słabą jakość. Mimo to jednak zamawiają serwowane w chmurach dania. Nie żałują sobie także alkoholu, a ci, którzy znaleźli się na pokładzie samolotu lecącego do Turcji, mogą pochwalić się niechlubnym rekordem.
W ciągu niespełna 30 minut od startu wypili cały alkohol, jaki był na pokładzie przewoźnika SunExpress. Dyrektor niemiecko-tureckich linii udzielił wywiadu pismu “Travel Trade Gazette”, w którym opowiedział o tym, co wydarzyło się podczas czterogodzinnego lotu.
Na pokładzie znajdowali się golfiści. Lecieli do Turcji
Max Kownatzki, dyrektor linii SunExpress w wywiadzie dla “Travel Trade Gazette” opisał m.in. pasażerów z Wielkiej Brytanii. Jego zdaniem Brytyjczycy na pokładzie samolotu są skłonni do wydawania więcej pieniędzy niż pozostali podróżni. Są też bardziej “hedonistyczni”.
Jako przykład opowiedział o czterogodzinnym locie do Turcji, jaki niedawno się odbył. W samolocie znalazła się dość duża grupa golfistów. Wszyscy byli Brytyjczykami. Przyznał, że załoga nigdy wcześniej nie doświadczyła czegoś podobnego, czego dokonali wtedy pasażerowie.
Pasażerom z Wielkiej Brytanii wystarczyło 25 minut
Lot miał trwać kilka godzin, jednak już po 25 minutach zabrakło napoi wysokoprocentowych. Podróżni bowiem co chwila domawiali kolejne to butelki z alkoholem i nie zważali na wydatki. - Wyprzedaliśmy piwo i wino w 25 minut po odlocie, nie zrobiliśmy tego na żadnym innym rynku - powiedział w rozmowie dyrektor niemiecko-tureckich linii.
Kownatzki nie zdradził natomiast, z jakiego konkretnego lotniska wystartował samolot, ani do jakiego tureckiego miasta zmierzał.
Zmiany na lato w SunExpress. Przewoźnik pojawi się na nowych lotniskach
SunExpress powstały jako wspólne przedsięwzięcie Turkish Airlines i Lufthansy w 1989 r. Główna siedziba przewoźnika znajduje się w Antalyi, w Turcji. Obecnie linie lotnicze obsługują loty z siedmiu brytyjskich lotnisk: Edynburga, Birmingham, Luton, Gatwick, Manchesteru, Bristolu oraz Newcastle. W sezonie letnim ma jednak poszerzyć listę o Leeds Bradford i Stansted.
Źródło: polsatnews.pl, ttgmedia.com, independent.co.uk