Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Zakopiańska policja ostrzega turystów. Można naciąć się na oszustów
Kamil Olek
Kamil Olek 04.01.2022 22:22

Zakopiańska policja ostrzega turystów. Można naciąć się na oszustów

Zakopane
fot. CC BY-SA 3.0, https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0 / Wikimedia Commons

Funkcjonariusze ostrzegają odwiedzających tłumnie Zakopane przed wykorzystującymi okazje oszustami. Na policje coraz częściej zgłaszają się bowiem turyści, informujący, że opłacona przez nich z góry kwatera nie istnieje.

Fala oszustów w Zakopanem

Zimowa stolica Polski od niepamiętnych czasów przyciąga tysiące turystów – tak z kraju jak i zagranicy. W ostatnim czasie część z nich czekało jednak niemałe rozczarowanie. Po przyjeździe okazywało się bowiem, że zarezerwowane, a najczęściej także opłacone z góry miejsce, w którym mieli spędzić najbliższe dni... nie istnieje.

Komunikat w sprawie pojawił się między innymi w mediach społecznościowych zakopiańskiej policji. Do wpisu dołączono zaś zdjęcie przykładowej "oferty".

– Pojawia się coraz więcej wirtualnych (fałszywych) ogłoszeń zwłaszcza na darmowych portalach. Tatrzańska policja odbiera kolejne zgłoszenia od turystów, którzy zostali oszukani – napisali funkcjonariusze na Facebooku.

Zapewniono jednocześnie, że służby reagują na każdy sygnał podobnego wyłudzenia.

– Niemniej, aby wizyta w stolicy Tatr nie zakończyła się przykrym rozczarowaniem, warto poświęcić czas na wnikliwe sprawdzenie rezerwowanego miejsca – dodano.

Post uzupełniono także kilkoma radami dla turystów. Stosowanie się do nich ma zapobiegać potencjalnym oszustwom. Przy wyborze kwatery należy się tym samym sprawdzić, czy hotele i pensjonaty w rzeczywistości istnieją, czy posiadają strony internetowe, a także czy znajdują się na mapach. Jak podano, wątpliwości powinny również wzbudzić zbyt niskie ceny, nieadekwatne do proponowanych warunków.

Artykuły polecane przez redakcję Turystów:

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected].

Tagi: Zakopane