Turysci.pl
fire-brigade-g02101d4d1 1280

fot. Pixabay/ AndrzejRembowski (zdjęcie ilustracyjne)

Zakopane. Pożar w dawnym ośrodku wypoczynkowym. Jedna osoba ciężko ranna

16 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Nocą z soboty na niedzielę wybuchł pożar w budynku dawnego domu wypoczynkowego "Panorama" w Zakopanem. Ogień został zaprószony przez osoby w kryzysie bezdomności, mieszkające w pustostanie. Jedna z nich została poważnie poparzona i została przewieziona do szpitala.

Pożar w opuszczonym domu wypoczynkowym "Panorama" w Zakopanem wybuchł ok. północy. Na miejsce wezwanych zostało kilka zastępów - z Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem oraz jednostek ochotniczych z powiatu tatrzańskiego.

Pożar dawnego domu wypoczynkowego w Zakopanem

Strażacy po dotarciu na miejsce przystąpili do gaszenia pożaru i pomocy trzem osobom, które znajdowały się wewnątrz płonącego budynku.

- Jedna z nich została ewakuowana w początkowej fazie przez ratowników JRG Zakopane i z poważnymi poparzeniami trafiła do szpitala. Kolejne dwie osoby zostały odnalezione na wyższych kondygnacjach i wyprowadzone o własnych siłach - relacjonują strażacy z

Strażacy na koniec akcji wyrzucili spalone rzeczy z pomieszczenia objętego pożarem i dokładnie je przelali.

Kultowa "Panorama" od lat niszczeje

"Panorama" wybudowana została pod koniec lat 50 i jest przykładem tzw. architektury przedfisowskiej. Jest to jeden z kilku budynków postawionych w Zakopanem sprzed odbywających się w 1962 r. mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym. Budynek wpisany jest zarówno do miejskiej, jak i wojewódzkiej ewidencji zabytków.

Niestety, obiekt został zniszczony został w lutym 2020 r., kiedy na zlecenie Tomasza Ż., właściciela obiektu, rozpoczęto rozbiórkę. Zburzenie budynku udało się wstrzymać, jednak został on znacznie uszkodzony i od tamtego czasu niszczeje.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Gazeta Krakowska, Onet

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Kolejny poważny wypadek w Tatrach. Turysta zsunął się 300 m z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Skandal podczas lotu z Polski. Steward pił alkohol na pokładzie samolotu

Czytaj więcej >

Polska

Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

Czytaj więcej >

Polska

Kolizja samolotów na lotnisku Chopina. Wiadomo, ile wyniesie opóźnienie

Czytaj więcej >