Turysci.pl
door-g44022d1e0 1280

fot. Pixabay/ neshom

Zakopane. Policja aresztowała parę podróżującą z dzieckiem. Okradli pensjonat i innych turystów

13 Grudnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Policjanci z Zakopanego zatrzymali parę, która podróżując z dzieckiem, pod pozorem poszukiwania kwatery, okradła pensjonat i innych turystów - poinformował Tygodnik Podhalański. Sąd podjął decyzję o aresztowaniu zatrzymanych.

Zakopiańska policja zatrzymała parę złodziei z województwa świętokrzyskiego. Do zdarzenia doszło 27 listopada w pensjonacie w Kościelisku.

airport-g96e805110 1280

Od dzisiaj wchodzą w życie nowe restrykcje na granicach. "Praktycznie nie dotykają osób w pełni zaszczepionych"

CZYTAJ DALEJ

Zakopane. Turyści z małym dzieckiem okradli pensjonat

Właściciel obiektu zainteresował się zaparkowanym przed budynkiem samochodem na świętokrzyskich numerach rejestracyjnych. Gdy zajrzał do środka, w pojeździe było tylko dziecko.

W pensjonacie czekała na niego natomiast para młodych ludzi, którzy szukali kwatery. Gdy para opuściła pensjonat i pojechała dalej, okazało się, że pozostałym turystom mieszkającym w obiekcie zniknęły wszystkie pieniądze z trzech portfeli. Łączna suma przekroczyła 7500 złotych.

- Właściciel był przekonany, że kradzieży dokonała właśnie ta para i o swoich przypuszczeniach powiadomił tatrzańskich policjantów. Kryminalni rozpoczęli poszukiwania samochodu i podróżującej nim pary z dzieckiem - informuje Roman Wieczorek, rzecznik prasowy zakopiańskiej policji.

Policjanci przez kilka godzin prowadzili poszukiwania w Zakopanem oraz sąsiednich gminach powiatu tatrzańskiego. Wieczorem w jednym z zakopiańskich hoteli para została zlokalizowana i zatrzymana.

Dziecko do czasu przyjazdu babci trafiło pod opiekę rodziny zastępczej. Para natomiast została zamknięta w policyjnym areszcie. 21-letnia kobieta i jej 32-letni partner odpowiedzą za kradzieże, za co grozi do 5 lat więzienia. Na wniosek śledczych, decyzją sądu, zostali tymczasowo aresztowani.

- Analizujemy sprawy o podobnym charakterze oraz apelujemy do turystów, którzy w podobnych okolicznościach mogli zostać okradzeni o zgłaszanie się. Sprawa ma charakter rozwojowy - dodaje rzecznik zakopiańskiej Policji.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Jak dobrze znasz polskie miasta? Tylko nieliczni odpowiedzą na 6 pytanie

Pytanie 1 z 7

Na ratuszu którego miasta możemy zobaczyć koziołki?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Onet

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Potworny upał, a miejscami burze z gradem. IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne

Czytaj więcej >

Polska

Burze to nie wszystko. Co czeka nas w długi weekend czerwcowy?

Czytaj więcej >

Polska

Turystom w Turcji grozi aresztowanie. Jeden z lokalnych przepisów jest niezwykle ważny

Czytaj więcej >

Polska

Jasnowicz Glanc ostrzega przed wakacjami. Wskazuje kierunek, którego lepiej unikać

Czytaj więcej >

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >