Turysci.pl
zakaz lotów do Niemiec

fot. pixabay/rauschenberger

Chcą wprowadzić zakaz lotów w Niemczech. Rząd wyjaśnia

26 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Hubert Mrozowicz

Udostępnij:

Zakaz dotyczący wstrzymania lotów planują wprowadzić Niemcy. Plany rządu naszych sąsiadów uderzą najbardziej w komercyjne linie lotnicze, które po raz kolejny stracą klientów. Turyści również będą mieli utrudnioną możliw

Kolejny kraj, po Izraelu, chce wprowadzić zakaz lotów. Jak podają niemieckie media, sąsiad Polski zastanawia się nad wprowadzeniem wstrzymania lotów do kraju. Nie jest to dobra wiadomość dla turystów, którzy mieli w planach odwiedzić Niemcy. Decyzja niemieckich władz będzie zależała od prędkości rozprzestrzeniania się nowego wariantów koronawirusa. 

Niemcy, fot. pixabay/PeterDargatz, pixabay license 

Niemcy chcą wprowadzić zakaz lotów do kraju 

Jak podały niemieckie media, rząd naszych sąsiadów dyskutuje na temat wprowadzenia zakazu lotów. Jeśli decyzja zapadanie, to będzie to niebywały cios dla linii lotniczych, branży turystycznej, jak i samych turystów, którzy planowali odwiedzić zachodni kraj. 

- Niebezpieczeństwo, jakie niosą ze sobą różne mutacje wirusa, wymaga od nas zbadania i przedyskutowania w rządzie drastycznych środków, wśród których znajduje się ograniczenie ruchu lotniczego do Niemiec niemal do zera - poinformował w dzienniku Bild niemiecki minister spraw wewnętrznych Hosrt Seehofer. 

Dodatkowo oprócz wstrzymania lotów, nowe obostrzenia miałby obejmować również ścisłe kontrole graniczne. Największe kłopoty w przekraczaniu granicy mieliby podróżni z krajów, w których szczep nowego wariantu koronawirusa rozprzestrzenia się najszybciej. 

Warto podkreślić, że na podobny krok zdecydowały się już władze Izraela, które wstrzymały loty do swojego kraju. 

- Mieszkańcy, którzy akceptują znaczne ograniczenia w obliczu pandemii, oczekują od nas jak najlepszej ochrony przed kolejną falą zachorowań - podkreślił niemiecki minister. 

Niemcy, fot. pixabay/ jh146, pixabay license 

Izrael już wprowadził zakaz lotów do kraju 

25 stycznia izraelski rząd podjął decyzję o wprowadzeniu zakazu przyjmowania wszelkich lotów komercyjnych. Obostrzenia obowiązują do końca miesiąca, lecz władze Izraela nie wykluczają przedłużenia tego zakazu. 

Według izraelskiego rozporządzenia wszystkie komercyjne loty mają zakaz wlotu na izraelskie niebo i lądowania na lotnisku Ben Guriona. Zakaz nie obowiązuje samolotów transportowych, ratunkowych oraz tych maszyn, które przelatują nad Izraelem bez lądowania. 

Dodatkowo po raz pierwszy od wybuchu pandemii, rząd Izraela zapewnił swoim obywatelom bezpieczny powrót do kraju.

W Polsce natomiast wciąż obowiązują restrykcje i nic nie wskazuje na to, aby miały zostać zniesione. Branża turystyczna przechodzi prawdziwy bunt i przeciwstawia się decyzjom rządu. Od 1 lutego 15 stoków zamierza się otworzyć, nawet bez pozwolenia Premiera.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: Onet

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >