Turysci.pl
Zima

canva.com/Huiyoung Kim

Zaczęło się. Zima ponownie zaatakowała Polskę

20 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Weronika Chmielewska

Choć w niektórych miastach Polski zima mogła być jedynie opisem kalendarzowego okresu, natura po raz kolejny nas zaskakuje. Coraz więcej miejscowości pokrywa się białym puchem. To początek kłopotów komunikacyjnych i innych niebezpieczeństw.

Coraz częściej internauci informują o nagłym powrocie zimy, przede wszystkim w okolicach górskich miejscowości. Początkowa aura mogła przywołać do pamięci niedawne bożonarodzeniowe święta, jednak sytuacja z dnia na dzień robi się coraz bardziej poważna.

Zima ponownie zaatakowała. Zaskakujące nagrania trafiły do sieci

Do tej pory pogoda dość łagodnie nas potraktowała, jednak wychodzi na to, że siła natury ma jeszcze wiele do pokazania. W ciągu ostatnich dni południowe miejscowości Polski musiały zmierzyć się z ogromnymi opadami śniegu.

W mediach społecznościowych pojawiły się pierwsze nagrania i zdjęcia, które mogą przerazić niejednego kierowcę. Mieszkańcy m.in.: Zakopanego oraz Bukowiny Tatrzańskiej pokazali, w jakich warunkach muszą wykonywać codzienne obowiązki.

Śnieżny puch uniemożliwia im bezpieczną jazdę, a nawet wydostanie się z domów. Choć zimowy krajobraz aż prosi się o odrobinę bieli, obecna pogoda niesie ze sobą wiele niebezpieczeństw.

Jak zachować ostrożność podczas ataku zimy?

Duże opady śniegu to ogromne ryzyko, dla kierowców, którzy podczas jazdy muszą mierzyć się nie tylko z nierówną powierzchnią jezdni, ale również ograniczoną widocznością. Podróż w śnieżyce zwiększa prawdopodobieństwo kolizji drogowej oraz wypadku z udziałem pieszych. Jeśli mamy taką możliwość, przełóżmy podróż.

Na niebezpieczeństwo narażeni są również piesi, którzy muszą przedrzeć się przez zaśnieżone chodniki. Ryzyko może znajdować się pod naszymi stopami pod postacią śliskiej drogi, ale również nad głowami. Zalegający śnieg na dachach budynków bądź gałęziach drzew może być ciężki i niebezpieczny dla naszego zdrowia.

W czasie powracającej zimy zachowajmy rozsądek i ostrożność na każdym kroku. O wiele przyjemniej popatrzeć na piękno natury w zaciszu własnego domu.

Zobacz zdjęcia:

  1. Polacy łapią się za kieszenie. Pokazali paragon z restauracji w centrum Zakopanego

  2. Stewardessa znalazła w toalecie ręcznie napisaną kartkę. Natychmiast wezwała pomoc

  3. Który paszport jest najsilniejszy? Polski dokument w czołówce

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected]

unsplash/Simon Shim

Najdziwniejsze potrawy świata. Przyprawiają o gęsią skórkę, tylko nieliczni odważyliby się ich spróbować

Każdy miłośnik podróży oraz smakowych eksperymentów doskonale wie, że niektóre dania, uchodzące za przysmak w danym kraju, w innym mogą wywoływać obrzydzenie, a nawet kontrowersje. Oczywiście nietuzinkowe potrawy to świetna okazja do poznania obcej kultury oraz poszerzanie swoich horyzontów. Czy odważyłbyś się spróbować chociaż jednej z wymienionych tutaj propozycji? Myślisz, że twoje kubki smakowe byłyby na to gotowe?

Zobacz galerię >

Weronika ChmielewskaAutor

Weronika Chmielewska.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Polska

Jak sytuacja na stoku w Wiśle? "Takie rzeczy tylko w Polsce"

Czytaj więcej >

Polska

Skandaliczna sytuacja na pokładzie samolotu. Stewardessa wylała wrzątek na turystkę z Polski

Czytaj więcej >

Polska

Słynna atrakcja turystyczna zamknięta do odwołania. W pobliżu grasuje dzikie zwierzę

Czytaj więcej >

Polska

Paragon grozy z taksówki w Zakopanem. "Był to jeden z najdroższych kursów w Polsce"

Czytaj więcej >

Polska

Nie tylko molo i droga. Jakie polskie słowa bywają kłopotliwe za granicą?

Czytaj więcej >

Polska

Turysta zobaczył cenę za publiczną toaletę na Krupówkach. Przesada to mało powiedziane?

Czytaj więcej >