Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Zaczęło się. Zima ponownie zaatakowała Polskę
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 20.01.2023 17:04

Zaczęło się. Zima ponownie zaatakowała Polskę

Zima
canva.com/Huiyoung Kim

Choć w niektórych miastach Polski zima mogła być jedynie opisem kalendarzowego okresu, natura po raz kolejny nas zaskakuje. Coraz więcej miejscowości pokrywa się białym puchem. To początek kłopotów komunikacyjnych i innych niebezpieczeństw.

Coraz częściej internauci informują o nagłym powrocie zimy, przede wszystkim w okolicach górskich miejscowości. Początkowa aura mogła przywołać do pamięci niedawne bożonarodzeniowe święta, jednak sytuacja z dnia na dzień robi się coraz bardziej poważna.

Zima ponownie zaatakowała. Zaskakujące nagrania trafiły do sieci

Do tej pory pogoda dość łagodnie nas potraktowała, jednak wychodzi na to, że siła natury ma jeszcze wiele do pokazania. W ciągu ostatnich dni południowe miejscowości Polski musiały zmierzyć się z ogromnymi opadami śniegu.

W mediach społecznościowych pojawiły się pierwsze nagrania i zdjęcia, które mogą przerazić niejednego kierowcę. Mieszkańcy m.in.: Zakopanego oraz Bukowiny Tatrzańskiej pokazali, w jakich warunkach muszą wykonywać codzienne obowiązki. Śnieżny puch uniemożliwia im bezpieczną jazdę, a nawet wydostanie się z domów. Choć zimowy krajobraz aż prosi się o odrobinę bieli, obecna pogoda niesie ze sobą wiele niebezpieczeństw.

Jak zachować ostrożność podczas ataku zimy?

Duże opady śniegu to ogromne ryzyko, dla kierowców, którzy podczas jazdy muszą mierzyć się nie tylko z nierówną powierzchnią jezdni, ale również ograniczoną widocznością. Podróż w śnieżyce zwiększa prawdopodobieństwo kolizji drogowej oraz wypadku z udziałem pieszych. Jeśli mamy taką możliwość, przełóżmy podróż.

Na niebezpieczeństwo narażeni są również piesi, którzy muszą przedrzeć się przez zaśnieżone chodniki. Ryzyko może znajdować się pod naszymi stopami pod postacią śliskiej drogi, ale również nad głowami. Zalegający śnieg na dachach budynków bądź gałęziach drzew może być ciężki i niebezpieczny dla naszego zdrowia.

W czasie powracającej zimy zachowajmy rozsądek i ostrożność na każdym kroku. O wiele przyjemniej popatrzeć na piękno natury w zaciszu własnego domu.

Zobacz zdjęcia:

  1. Polacy łapią się za kieszenie. Pokazali paragon z restauracji w centrum Zakopanego

  2. Stewardessa znalazła w toalecie ręcznie napisaną kartkę. Natychmiast wezwała pomoc

  3. Który paszport jest najsilniejszy? Polski dokument w czołówce

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected].

Tagi: