Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Wzruszające słowa Martyny Wojciechowskiej po śmierci Kacpra Tekieliego. "Natura zatrzymała go w nich na zawsze"
Klaudia Zawistowska
Klaudia Zawistowska 18.05.2023 14:02

Wzruszające słowa Martyny Wojciechowskiej po śmierci Kacpra Tekieliego. "Natura zatrzymała go w nich na zawsze"

Martyna Wojciechowska
Fot. Facebook - Martyna Wojciechowska

W czwartek rano media obiegła bardzo smutna informacja. W Alpach podczas próby zdobycia Jungfrau Zginął Kacper Tekieli. Wybitnego sportowca w wyjątkowych słowach pożegnała Martyna Wojciechowska. 

Jako jeden z pierwszych informacje o śmierci Tekieliego poinformował serwis Dobry Tygodnik Sądecki. Smutną wiadomość w rozmowie z Eurosportem potwierdził Jerzy Natkański, dyrektor Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki.

Martyna Wojciechowska o Kacprze Tekielim

Informacja o śmierci Tekieliego poruszyła świat sportu i podróży. Swoimi wspomnieniami dotyczącymi alpinisty z internautami podzieliła się Martyna Wojciechowska. We wpisie nie kryła emocji.

"Brak mi słów… KACPER TEKIELI NIE ŻYJE. Wybitny alpinista zginął w Alpach Szwajcarskich" - napisała podróżniczka. "Był wyjątkowy, kochał góry całym sercem" - dodała.

Kacper Tekieli zginął w lawnie

Serwis Wspinanie.pl poinformował, że Kacper Tekieli zginął w lawinie podczas próby zdobycia Jungfrau w Szwajcarii. W środę, kiedy żywioł porwał wspinacza, obowiązywał trzeci stopień zagrożenia lawinowego.

"Miejsce, w którym radość splata się z tragedią. Czasem nawet wielkie doświadczenie, szacunek do gór i uważność nie są w stanie ochronić człowieka" - podkreśliła Wojciechowska. "Wczoraj Natura zatrzymała go w nich na zawsze" - uzupełniła. 

Wojciechowska złożyła kondolencje Justynie Kowalczyk

Martyna Wojciechowska w swoim wpisie złożyła kondolencje Justynie Kowalczyk-Tekieli, wybitnej polskiej biegaczce, a prywatnie żonie Kacpra. Kowalczyk przebywała w Szwajcarii wraz z synem i mężem w momencie, kiedy doszło do tragedii.

"Justyna, wiem, że jest Ci bardzo bardzo ciężko. Przytulam mocno" - zaznaczyła Wojciechowska.

Kacper Tekieli dokonał rzeczy niemożliwej. Tak szybko Wielkiej Korony Tatr nie zdobył nikt inny
Kacper Tekieli
Nie żyje wybitny polski wspinacz Kacper Tekieli. Sportowiec całe życie związany był z górami. Na swoim koncie miał m.in. rekord Wielkiej Korony Tatr, który ustanowił w 2020 roku. Swoim wyczynem poprawił poprzedni wynik aż o 11 godzin. W czwartek rano media obiegła informacja o tragicznej śmierci Kacpra Tekieliego, który najprawdopodobniej zginął w lawinie w szwajcarskich alpach. We wtorek wspinacz opublikował w swoich mediach społecznościowych informację, że ma za sobą aż pięć czterotysięczników, tj.: Allalinhorn (4027 m), Strayhorn (4190 m),  Rimpfishhorn (4199 m), Weissmies (4017 m) i Lagginhorn (4010 m). 38-latek z górami związany był od zawsze.
Czytaj dalej
Matka porzuciła niezwykłe młode w polskim lesie. Łatwiej trafić w Lotto niż spotkać taki okaz
Biały Łoś
Jak poinformował w swoich mediach społecznościowych Jacek Wąsiński z Leśnego Pogotowia z Mikołowa na Śląsku, wśród podopiecznych ośrodkach znalazło się nowe, bardzo nietypowe zwierzę. Karolcia trafiła tam aż z Sochaczewa. Kilka dni temu myśliwi z Sochaczewa zostali poproszeni przez jednego z tamtejszych rolników o przyjazd na pole uprawne. Na miejscu mężczyźni spostrzegli samicę łosia z dwoma młodymi. Myśliwi odjechali z pola, aby nie spłoszyć dzikich zwierząt, jednak drugiego dnia ponownie udali się na miejsce, żeby sprawdzić, czy łosie faktycznie się oddaliły. Okazało się, że matko porzuciła jedno z młodych.
Czytaj dalej