Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Wywiesił ankietę blisko Krupówek. Mieszkańcy mogli sobie poużywać
Łukasz  Miłoszewski
Łukasz Miłoszewski 12.05.2024 12:21

Wywiesił ankietę blisko Krupówek. Mieszkańcy mogli sobie poużywać

Co irytuje mieszkańców Zakopanego?
Fot. Marlena Kaczmarek / Turysci.pl / X Tygodnik Podhalański

Miasta cieszące się największą popularnością wśród turystów, są często dużo bardziej krytycznie oceniane przez mieszkańców. Lokalna społeczność ma więcej czasu, aby dostrzec codzienne problemy trawiące miasto, w miejscach oddalonych od turystycznych atrakcji. Dzięki nietypowemu eksperymentowi wiemy już, co najbardziej denerwuje mieszkańców Zakopanego.

Inicjatywa mieszkańca

Na skrzyżowaniu ulic Żeromskiego i Zwierzynieckiej pojawiła się na słupie ankieta. W ten sposób jeden z mieszkańców Zakopanego postanowił sprawdzić, co najbardziej denerwuje jego sąsiadów w ich mieście. Sprawę nietypowego eksperymentu nagłośnił lokalny portal. Zdjęcie ankiety wylądowało w mediach społecznościowych. - Wreszcie ktoś naukowo podszedł do badania opinii publicznej. Gdy władza tego nie robi każdy sposób dobry - tak napisał w swoim poście "Tygodnik Podhalański".

Czego dowiadujemy się z ankiety?

Twórca żartobliwego badania poprosił mieszkańców, aby krzyżykami zaznaczyli, co najbardziej nie podoba się im w Zakopanem. Ankieter wypisał kilka możliwych odpowiedzi. Wśród nich znalazły się: hałas, za mało parków, za dużo ludzi, brak autobusów miejskich, za mało atrakcji, zbyt mało sklepów dla mieszkańców.

Czytaj więcej: Ułóż warstwami herbatniki, krem i banany. Ten przepis jest godny nagrody

To jednak nie wystarczyło badanym. Jeden z nich dopisał pozycję "drożyzna", która szybko stała się najbardziej popularną odpowiedzią obok hasła dotyczącego za dużej liczby osób w mieście. 

Komentarze mieszkańców

Pojawienie się zdjęcia ankiety w mediach społecznościowych wykorzystali mieszkańcy Zakopanego, którzy w komentarzach nie szczędzili sobie dyskusji. - To od dawna nie jest miasto dla mieszkańców - napisał jeden z internautów. - Niedługo z ulic nie będzie gór widać - wtóruje inna z komentujących osób.

Źródło: podroze.onet.pl

Czytaj więcej: O 8:12 nikt nawet nie myślał o Rewalu. Wtem wydarzyło się to...