Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Lotniska i linie lotnicze > Wysyp nowych tras z Polski od Ryanaira. Na liście wakacyjne top kierunki
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 06.12.2023 14:43

Wysyp nowych tras z Polski od Ryanaira. Na liście wakacyjne top kierunki

Samolot
fot. Canva

Już niedługo na polskich lotniskach pojawią się całkiem nowe połączenia. Pasażerowie będą mogli udać się w atrakcyjne, europejskie kierunki. Pierwsze loty zaplanowano już w pierwszej połowie przyszłego roku.

Oprócz tego przewoźnik dostał pozwolenie na uruchomienie niektórych tras z Lotniska Chopina w Warszawie. Do tej pory w niektóre miejsca podróżni mogli udać się tylko liniami Wizz Air.

2024 z Ryanairem. Nowe trasy z polskich lotnisk

Ryanair nie zwalnia tempa i ponownie zaskoczył swoich podróżnych. Pierwszą nowością jest połączenie Wrocław - Marsylia. Na Lazurowe Wybrzeże będzie można polecieć bezpośrednio już od 1 kwietnia. Loty mają odbywać się dwa razy w tygodniu (w poniedziałki i piątki).

Przewoźnik ogłosił też, że uruchomi nowe połączenie z Gdańska. Ze stolicy Pomorza będzie można polecieć do Skelleftea w Szwecji. Pierwsze loty planowane są na 2 kwietnia i odbywać się będą we wtorki i soboty. Z tego samego lotniska od 1 maja podróżni będą mogli również kupić bilet lotniczy do Brindisi. W tym przypadku loty również będą odbywać się dwa razy w tygodniu, w środy i niedziele.

Od 3 kwietnia 2024 roku z lotniska Rzeszów - Jasionka będzie można polecieć do słonecznego Alicante w Hiszpanii. - Alicante jest kolejną atrakcyjną destynacją, do jakiej będzie można udać się bezpośrednio z Rzeszowa w przyszłym roku. Liczę na to, że nasza wieloletnie bardzo dobra współpraca z irlandzkim przewoźnikiem przyniesie nam jeszcze wiele powodów do radości - cytuje prezesa zarządu portu Adama Hamryszczaka Wyborcza.pl. Samoloty Boeingi 737-800 mają latać do Alicante dwa razy w tygodniu. 

Polacy będą zachwyceni. Popularne lotnisko zyska trzy nowe trasy

Szczególnie zadowoleni będą mieszkańcy Poznania, bowiem przewoźnik planuje wprowadzić aż trzy nowe trasy. Już na przełomie 31 marca - 2 kwietnia podróżni będą mogli udać się do Pragi w Czechach, Salonikach w Grecji oraz Kopenhagi w Danii.

-Inauguracja nowych kierunków z Ławicy nastąpi w Wielkanoc, 31 marca, kiedy to poleci pierwszy samolot do Salonik - informują przedstawiciele miasta Poznania. - Dzień później, czyli w prima aprilis, rozpoczną się loty do Pragi. Z kolei we wtorek, 2 kwietnia, ruszą połączenia z Kopenhagą. Loty do wszystkich tych trzech miejsc odbywać się będą dwa razy w tygodniu: do Salonik - w niedziele i środy, Pragi - w poniedziałki i czwartki, a Kopenhagi - we wtorki i soboty - dodają.

Mnóstwo kierunków podróżniczych zawita w Warszawie na Lotnisku Chopina

Przewoźnik ogłosił także, jakie ma plany wobec stolicy Polski. Dostał pozwolenie na uruchomienie nowych tras, jednak na chwilę obecną nie wiadomo, czy rzeczywiście uda się je wprowadzić na Lotnisku Chopina. Niektóre z listy pokrywają się z lotniskiem Modlin, więc najprawdopodobniej ten port może sporo stracić. 

Jeśli plan Ryanaira się ziści, Polacy będą mogli polecieć z centrum do: Bolonii, Bari, Birmingham, Bristol, Leeds, Londyn-Stansted, Londyn-Luton, Edynburg, Glasgow, Helsinki, Kolonia, Pula, Rzym, Mediolan-Bergamo, Teneryfa, Madryt, Saloniki.