Turysci.pl
Tanie wakacje na Wyspach Kanaryjskich

Pixabay.com/ lapping

Sposób na urlop na Wyspach Kanaryjskich. Zaoszczędzisz sporo pieniędzy i czasu

26 Lutego 2021

Autor tekstu:

Adrian Rybak

Udostępnij:

Wyspy Kanaryjskie to jedno z najchętniej wybieranych kierunków na wakacje. Warto dobrze zaplanować swoją podróż, ponieważ wyjazd do egzotycznego zakątku Hiszpanii może kosztować mniej niż się wydaje.

Wiele osób marzy o spędzeniu wczasów na Wyspach Kanaryjskich. Niektórym wydaje się, że wakacje w hiszpańskim raju są drogie, jednak nic bardziej mylnego. Mogą być znacznie tańsze, niż się wydaje, jeżeli wszystko dobrze się zaplanuje. Co więcej, zaoszczędzić można też na czasie.

Jak zaplanować wakacje na Wyspach Kanaryjskich?

Jedną z najważniejszych decyzji jest wybranie sposobu poruszania się po mieście. Najsprawniejszą opcją będzie wynajęcie samochodu. Drogi na Wyspach Kanaryjskich są bardzo dobre, a wynajem auta jest tani. Wystarczy także polskie prawo jazdy. Warto też zarezerwować auto przed podróżą, bo dzięki temu zaoszczędzić możemy nawet połowę ceny.

Samochodem będzie można pojechać w prawie każdy zakątek wysp, bez wykupowania wycieczki zorganizowanej. Jednak jeśli ktoś nie może sobie na to pozwolić, może skorzystać z komunikacji miejskiej. Nie jest ona droga, ale zwiedzenie całych wysp w ten sposób może okazać się nawet bardziej kosztowne niż wynajęcie samochodu ze względu na liczne przesiadki.

Kolejną wadą jest czas. Samochodem można przemieszczać się znacznie szybciej. Komunikacja miejska najlepiej sprawdzi się w przypadku podróżowania między największymi ośrodkami. W przypadku zwiedzania więcej niż jednej wyspy pojawia się jeszcze kolejne pytanie - jak przemieszczać się między nimi?

Wiele osób uważa, że najlepszą opcją jest prom, ponieważ jest stosunkowo tani. Rzeczywistość jest jednak taka, że jeśli zabookujemy bilety na samolot odpowiednio wcześniej, cena będzie porównywalna. Lot samolotem co prawda trwa krócej, ale trzeba jeszcze wziąć pod uwagę czas odprawy. W praktyce okazuje się więc, że każda opcja ma zarówno wady, jak i zalety - wybór należy zatem dostosować do indywidualnych preferencji. 

Kolejną kwestią jest ubezpieczenie zdrowotne. Wiele osób słusznie nie wyjeżdża za granicę bez pewności otrzymania pomocy w przypadku nagłej sytuacji. Planując podróż na Kanary warto pamiętać, że są częścią Unii Europejskiej. 

Podróżując po państwach członkowskich UE polecamy wyposażyć się w Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Pozwoli ona na skorzystanie z pomocy lekarskiej dzięki ubezpieczeniowi, które opłacamy w kraju. 

Wyspy Kanaryjskie, fot. wikimedia.commons/Lexthoonen/ CC BY-SA 4.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.pl

Nocleg w dobrym hotelu

Jakiś czas temu pisaliśmy, jak szukać noclegu w dobrych hotelach w atrakcyjnej cenie. Jak się okazuje, wystarczy wiedzieć, gdzie szukać dobrych hoteli oraz jak negocjować, aby dostać rabat. 

Najważniejszą zasadą jest, aby nie rezerwować noclegu bezpośrednio przez stronę internetową hotelu. Jeśli ktoś szuka miejsca w danym miejscu, to jego celem jest wynajęcie pokoju bez potrzeby uciążliwego dojazdu do plaży czy atrakcji. O wiele lepszym wyborem będzie szukanie noclegu poprzez odpowiednie serwisy internetowe. Eksperci są zgodni, że najlepszy jest booking.com, zwłaszcza jeśli podróżuje się regularnie i można liczyć na zniżki i promocje.  

Ostatnio opowiadaliśmy historię Mai, która pojechała na Wyspy Kanaryjskie. Kobieta była nastawiona sceptycznie do noszenia maseczki. Okazało się, że Hiszpanie bardzo dobrze stosują się do wszelkich restrykcji. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: przyskarpie.pl

Adrian RybakAutor

Kiedyś chciał być iberystą, ale postanowił zostać dziennikarzem. Przygodę z mediami zaczynał jako redaktor mediów społecznościowych TVN24. Jest ciekawy świata i nie ma miejsca, którego nie chciałby odwiedzić. Pasjonuje się krajami iberyjskimi oraz latynoamerykańskimi. W przyszłości chciałby zamieszkać w Hiszpanii. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >

Europa

Tornado w niemieckim Paderborn. Niszczyło wszystko na swej drodze

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy przesiadają się do pociągów. Sposób na zaoszczędzenie na paliwie

Czytaj więcej >

Europa

Lewandowscy na wakacjach w ekskluzywnym hotelu

Czytaj więcej >

Europa

Matka podróżowała klasą biznes, a dzieci wysłała do klasy ekonomiczne

Czytaj więcej >