Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Lotniska i linie lotnicze > Wypadł z samolotu prosto na betonową płytę. Obsługa o niczym nie wiedziała
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 17.05.2024 17:54

Wypadł z samolotu prosto na betonową płytę. Obsługa o niczym nie wiedziała

samolot na lotnisku
Fot. TikTok/michajaskua1

Zadbanie o bezpieczeństwo na lotnisku to priorytet dla pracujących tam osób. Czasami jednak dochodzi do różnych incydentów, których z pewnością dałoby się uniknąć. Na TikToku pojawił się krótki materiał wideo, na którym widać wyraźnie, do czego nie raz prowadzi niedbałość personelu. Niestety na własnej skórze przekonał się o tym jeden z pracowników. Wychodząc z samolotu, nie zauważył, że w ciągu niemal sekundy zniknęły schody, po których miał zejść. 

Bolesny upadek na płytę lotniskową w Indonezji

Wszystko wydarzyło się w godzinach wieczornych na jednym z lotnisk w Indonezji w samolocie linii TransNusa. Pracownicy wówczas sprawdzali i przygotowywali samolot przed kolejnym rejsem. Do wejścia tuż przy kokpicie zostały przymocowane schody z zadaszeniem i wszytko przebiegało dobrze i sprawnie, gdyby nie fakt, że dwóch mężczyzn postanowiła odjechać z nimi przedwcześnie.

Schody, jakie podstawiono, dostarczyła firma JAS Airport Services, która to już od 30 lat świadczy usługi obsługi naziemnej renomowanym przewoźnikom międzynarodowym.

Pracownik lotniska wypadł z samolotu

Na profilu @michujaskua1 na TikToku pojawił się krótki, ale przerażający filmik. Jeden z pracowników, który chciał wyjść z samolotu Airbus A320, zupełnie nie zauważył, że schody, po których miał zejść, oddaliły się. W efekcie pojawiła się pusta przestrzeń i wypadł.

Nietrudno się domyślić, że taki upadek mógł być naprawdę bardzo bolesny, bowiem drzwi i grunt na zewnątrz dzieli dobre kilka metrów. Nie wiadomo jednak, jakich pracownik doznał obrażeń i co wydarzyło się później. 

Taśma na skrzydle samolotu. Czy to bezpieczne?

Na lotnisku z pewnością nie raz byliśmy świadkami nietypowych sytuacji, niekiedy wzbudzających pewne obawy. Zastanawialiśmy się, czy na pewno jest tak bezpiecznie? Choć porty robią wszystko, by tak właśnie było, to często to, co widzimy, całkowicie jest z tym sprzeczne. W sieci nie raz pojawiały się filmiki przedstawiające choćby, jak na oczach podróżnych pracownicy obsługi naziemnej kleili na taśmę części samolotu.

Okazuje się, że w tym przypadku, nie ma się czego bać. To dość często stosowana praktyka, którą wykorzystuje się, kiedy zamontowany jest jakiś nowy element lub aby zabezpieczyć świeżo malowaną powierzchnię.

Źródło: TikTok

Czytaj więcej: Kroję pora i mieszam z trzema dodatkami. Ta surówka pasuje do każdego obiadu