Turysci.pl
policja

fot. Pixabay/ AndrzejRembowski

Wypadki pod Tatrami w długi weekend. Policja: "rekordzista miał w organizmie 2.6 promila alkoholu"

10 Stycznia 2022

(Ostatnia zmiana: 26 Stycznia 2022)

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Policja w powiecie tatrzańskim odnotowała w miniony weekend dwa wypadki i dziewiętnaście kolizji, w których cztery osoby zostały ranne. Jak poinformowano, jeden kierowca „stracił” prawo jazdy za znaczne przekroczenie dozwolonej prędkości, a trzech nietrzeźwych kierujących zostało zatrzymanych.

Miniony weekend w Zakopanem był bardzo intensywny nie tylko dla ratowników, ale również dla Policjantów. Roman Wieczorek, rzecznik zakopiańskiej policji przekazał w rozmowie z Tygodnikiem Podhalańskim, co działo się w długi weekend na drogach pod Giewontem.

winter-g15967501e 1280

Trudne warunki w Bieszczadach. Ratownicy ostrzegają przed mrozem i lawinami

CZYTAJ DALEJ

Policyjne interwencje na drodze

Policja zwraca uwagę, że wydłużony weekend styczniowy spowodował, że na Podhale przyjechało kilkadziesiąt tysięcy turystów. Większość z nich dotarła na południe Polski swoimi samochodami.

W związku z ogromnym poruszeniem główna droga K-47 blokowała się już w Skomielnej Białej i dalej w Klikuszowej. Korkowały się również drogi boczne i alternatywne. Wjazd do Zakopanego lub Białki Tatrzańskiej zajmował ponad godzinę, a przejazd przez centrum Zakopanego trwał od godziny do dwóch.

- Mimo tak wolnego ruchu drogowego doszło w miniony długi weekend do dwóch wypadków drogowych, w wyniku których cztery osoby zostały ranne. Policjanci drogówki odnotowali również dziewiętnaście kolizji drogowych - podsumowuje Roman Wieczorek.

Jak wskazał, wiele zgłoszeń dotyczyło nieprawidłowego parkowania i blokowania wyjazdu z bram. Dodał, że parkingi wokół największych stacji narciarskich w piątek i sobotę zapełniały się błyskawicznie i ich obsługa już nie wypuszczała nikogo więcej.

- Tworzyły się zatory drogowe, a wielu turystów utknęło. Nie pomogły apele o pozostawianie prywatnych pojazdów pod hotelami oraz kwaterami i korzystanie z komunikacji zbiorowej - mówił Wieczorek.

Doszło również do zatrzymania trzech osób, które prowadziły samochody pod wpływem alkoholu. - Niechlubny rekordzista, 24-latek zatrzymany w miejscowości Rzepiska podczas kontroli miał w organizmie 2.6 promila alkoholu - dodaje Wieczorek.

Policja odebrała również prawo jazdy kierowcy, który rozpędził się w Białym Dunajcu o 50 km/h więcej niż pozwalają na to przepisy.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: 24TP

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Zachód słońca na Kozim Wierchu hitem sieci. Turyści zachwyceni

Czytaj więcej >

Polska

Ostrożnie podczas wyjazdu. IMGW ostrzega przed niebezpieczeństwem na drogach

Czytaj więcej >

Polska

Tłumy turystów po polskiej stronie Tatr. Mniej narciarzy na Słowacji

Czytaj więcej >

Polska

Martyna Wojciechowska wspomina zdobycie Korony Ziemi. "Jeden z najlepszych dni w moim życiu"

Czytaj więcej >
fot. Wikipedia/ Captain Blood/ CC BY-SA 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/

Polska

Drugi stopień zagrożenia lawinowego w Bieszczadach. Na szlakach panują bardzo trudne warunki

Czytaj więcej >
fot. Wikipedia commons/ Aneta Pawska/ CC BY 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/

Polska

Można jeszcze znaleźć noclegi na ferie w Karpaczu. Ceny mogą jednak zniechęcić

Czytaj więcej >