Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Europa > Wypadek statku wycieczkowego. 17 osób jest rannych
Natalia Księżak
Natalia Księżak 30.03.2024 15:09

Wypadek statku wycieczkowego. 17 osób jest rannych

wypadek
laumat.at media e.U.

Kilka dni po śmiertelnym w skutkach wypadku na moście w Baltimore, doszło to kolejnego, groźnego incydentu. Statek wycieczkowy, na którego pokładzie znajdowało się 160 pasażerów, uderzył w w betonowy mur w śluzie znajdującej się na Dunaju. Na miejsce wezwano służby ratunkowe i kilka zastępów straży pożarnej. Natychmiast rozpoczęto ewakuację.

Rannych zostało 17 osób. Jedenaście osób trafiło do szpitala. 

Wypadek statku wycieczkowego. Rannych 17 turystów

Kilka dni po śmiertelnym w skutkach wypadku na moście w Baltimore (USA), doszło do kolejnego wypadku statku, tym razem w Austrii. W nocy z piątku na sobotę, na Dunaju, w pobliżu Aschach an der Donau doszło do wypadku z udziałem statku wycieczkowego. Na jego pokładzie znajdowali się turyści.

Jak pisze Today.at, służby ratunkowe zostały zaalarmowane około godziny 22:00. Około pół godziny później na miejsce wezwano także kilka zastępów straży pożarnej. Natychmiast przystąpiono do ewakuacji.

Statek uderzył w betonowy mur. Akcja ewakuacyjna

Policja przekazała, że na pokładzie jednostki było 160 pasażerów. Według wstępnych informacji, 17 osób zostało rannych, jedenaście – w większości z Niemiec – musiało zostać przewiezionych do szpitala.

Statek płynął z Bawarii w kierunku Linzu. Aschach an der Donau położone jest około 60 kilometrów na południowy wschód od niemieckiego miasta Passau. Linz w Austrii znajduje się około 30 kilometrów dalej w dół rzeki.
 

Poszkodowani turyści trafili do szpitala

Według policji, statek pływający pod bułgarską banderą nagle stracił zdolność manewrowania w rejonie śluzy i uderzył w betonową ścianę. Kapitan natychmiast nacisnął wyłącznik awaryjny. Udało mu się ponownie uruchomić elektronikę i wyprowadzić statek ze śluzy.