Turysci.pl > Polska > Wypadek na drodze do Morskiego Oka. Policjanci uratowali rodzinę z małym dzieckiem
Ania Radke
Ania Radke 02.02.2022 22:22

Wypadek na drodze do Morskiego Oka. Policjanci uratowali rodzinę z małym dzieckiem

morskie oko
fot. Pixabay/ hahanus

W niedzielę na drodze do Morskiego Oka doszło do wypadku z udziałem rodziny z małym dzieckiem. Pomocy udzielili im policjanci, którzy uwolnili ich samochód z zaspy. Teraz na mail komendy w Zakopanem przyszło podziękowanie od właścicieli pojazdu.

Sytuacja na drodze do Morskiego Oka w niedzielę była bardzo trudna. Policjanci musieli zmobilizować wszystkie siły. Pod numer alarmowy zadzwoniła m.in. kobieta, która wraz z rodziną utknęła samochodem w zaspie śnieżnej w rejonie Głodówki.

Rodzina wpadła w zaspę na drodze do Morskiego Oka

W samochodzie, który znalazł się w zaspie, podróżowała rodzina z małym dzieckiem. Na miejsce natychmiast pojechał patrol z Komisariatu Policji w Bukowinie Tatrzańskiej.

Mimo pojazdu terenowego, którym dysponowali policjanci, z trudem udało im się dotrzeć na miejsce. Funkcjonariusze w śnieżycy pomagali oswobodzić uwieziony samochód ręcznie wypychając auto z zaspy przez ponad pół godziny.

- Na szczęście turyści mogli odjechać dalej. Było wiele podobnych sytuacji, w których kierowcy pomagali sobie nawzajem, ale i takie, w których pomagali policjanci - relacjonuje Roman Wieczorek, rzecznik prasowy zakopiańskiej Policji.

Dzisiaj do Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem wpłynął list z podziękowaniami dla policjantów, którzy pomogli turystom w trudnej sytuacji.

https://www.facebook.com/Policja.Zakopane/posts/311671547665419Reklama

Ferie LAST MINUTE - oferty hoteli od Bałtyku po góry nawet 70% taniej!

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: 24TP

Tagi: Zakopane Góry