Turysci.pl
Wypadek autokarów w Turcji

fot. pixabay.com/marsjo/zdjęcie poglądowe

Wypadek dwóch autokarów turystycznych w Turcji. Wielu poszkodowanych

11 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

W Turcji 10 kwietnia doszło do dwóch wypadków na autostradzie prowadzącej z miejscowości Konya do Aksaray znajdującej się w Kapadocji. Oba przypadki dotyczyły autokarów turystycznych, przewożących podróżnych. Pierwsze zdarzenie miało miejsce ok. 7:00 rano, drugi półtora godziny później. Zginęła 43-letnia turystka.

  • Dwa wypadki autokarów turystycznych w Turcji na tej samej autostradzie z Kony’i do Aksaray

  • W pierwszym zdarzeniu poszkodowanych zostało 13 z 36 lokalnych turystów. Podróżowali z Izmiru do Kapadocji

  • Na skutego drugiego wypadku, życie straciła turystka. Autokar przewoził 32 rosyjskich podróżnych z Antalyi do Kapadocji. Wycieczka organizowana była przez biuro podróży

Turcja w ciągu ostatnich kilkunastu godzin zmagała się z gwałtownym załamaniem pogody. Opady śniegu oraz ujemne temperatury spowodowały znaczne utrudnienia na drogach w centralnej części kraju. Niestety na skutek trudnych warunków atmosferycznych, doszło do nieszczęścia.

Na autostradzie prowadzącej z Konyi do Aksaray rano doszło do dwóch wypadków autokarów turystycznych. W pierwszym zdarzeniu poszkodowanych zostało 13 osób, na pokładzie pojazdu byli miejscowi podróżni jadący na wycieczkę do Kapadocji. W wyniku drugiego zdarzenia, jak informuje portal Ntv.pl, zginęła 43-letnia turystka z Rosji, a 26 osób zostało rannych.

Śnieg w Turcji doprowadził do dwóch wypadków autokarów

Turecki portal Ntv.tr informuje, że do pierwszego wypadku doszło około godziny 7:00 na 40. kilometrze autostrady Konya-Aksaray.

majorka

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

CZYTAJ DALEJ

Autokarem jechali turyści z Izmiru, których celem podróży była Kapadocja, nie doprecyzowano jednak, do jakiego miasta dokładnie jechali. Zgodnie z relacją Ntv.tr, do zdarzenia doszło z powodu złych warunków pogodowych i utraty panowania nad pojazdem. Maszyna miała się przewrócić przez lód zalegający na jezdni.

13 z 36 turystów podróżujących autokarem zostało rannych, a karetki przewiozły ich do okolicznych szpitali. Ich życiu nie grozi niebezpieczeństwo.

Nie żyje turystka z Rosji

Do drugiego wypadku doszło około godziny 9:30, 10 kilometrów bliżej miasta Konya na tej samej trasie. Tym razem przewrócił się autobus przewożący rosyjskich turystów, podróżujących z Antalyi do Kapadocji. Przebywali oni na wakacjach w pierwszym z tych miast.

Jak przekazano w komunikacie Konsulatu Generalnego Rosji w Antalyi, wyjazd organizowany był przez biuro podróży Pegas Tourist.

W wyniku tego zdarzenia rannych zostało 26 turystów z Rosji. Lokalna policja miała przekazać informację o rzekomej przyczynie wypadku – kierowca miał stracić panowanie nad autokarem w wyniku złych warunków atmosferycznych oraz oblodzenia na drodze.

Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitali w miejscowościach Konya oraz Selcuk. Portal Ntv.tr poinformował, że osoby wydostały się z przewróconego pojazdu dzięki zbiciu przedniej szyby młotkiem, czego dokonał kierowca. Wiele osób miało być w szoku, pocieszać się oraz przytulać na poboczu, stojąc w śniegu. Zdjęcia z miejsca zdarzenia zobaczyć można m.in. na profilu @RochexRB27 na Twitterze.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet

Podobne artykuły

Gruzja znosi restrykcje

Świat

Gruzja znów się otwiera na turystów. Są jednak warunki

Czytaj więcej >

Świat

Kim Dzong Un chce otworzyć ogromny kurort dla zagranicznych turystów. Może ruszyć już wkrótce

Czytaj więcej >
Japonia zaostrza restrykcje

Świat

Japonia zaostrza kontrole graniczne dla podróżnych z kilku krajów Europy. Na liście Polska

Czytaj więcej >
zdjęcia błyskawic

Świat

Odwrócone błyskawice widoczne są z kosmosu. Niesamowite zdjęcia

Czytaj więcej >
Wybuchł wulkan w Indonezji

Świat

Wybuchł wulkan w Indonezji. Warto wstrzymać się od zwiedzania pobliskich terenów

Czytaj więcej >
polka zanzibar

Świat

Polka zamieszkała na Zanzibarze. "Pierwsze zderzenie dwóch światów jest widoczne już na lotnisku"

Czytaj więcej >