Turysci.pl

Wymachiwał ukraińską flagą przed rosyjskim samolotem. Pracownik lotniska został zawieszony

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Media społecznościowe obiegło nagranie, na którym pracownik izraelskiego lotniska dawał sygnały rosyjskiemu samolotowi przy pomocy ukraińskiej flagi. Chociaż film cieszy się dużym poparciem wśród Internautów, mężczyzna został zawieszony w pracy.

Po tym, jak wojska rosyjskie napadły na Ukrainę, rządy i obywatele kilkudziesięciu państw na całym świecie wspólnie potępiły działania Kremla. Na całym świecie odbywają się protesty przeciwko wojnie, jednak wiele osób decyduje się wyrażać swoją solidarność indywidualnie.

Tak było jakiś czas temu na lotnisku w Izraelu, gdzie jeden z pracowników dawał znaki rosyjskiemu samolotowi z floty Aerofłotu przy pomocy flagi Ukrainy. Wideo z tego zdarzenia bardzo szybko obiegło media społecznościowe.

Pracownik lotniska zawieszony w pracy

Mężczyzna użył symbolu narodowego Ukrainy w celu sygnalizowania rosyjskiemu samolotowi jak ma się poruszać po płycie portu. Film ze zdarzenia został opublikowany m.in. na forum Reddit, gdzie zdobył 30 tys. polubień.

Zagranicznym mediom udało się ustalić, że mężczyzna to Ben Gurion - pracownik lotniska w Tel Awiwie. Niestety, mimo dużego poparcia społecznego, pracownik za swoje działania został zawieszony.

Przypomnijmy, że Izrael potępił agresję Rosji skierowaną w Ukrainę. Premier Naftali Bennett podjął nawet próbę mediacji między oboma stronami.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Radio Zet

Tagi:

Podobne artykuły

Świat

Pilot zemdlał za sterami samolotu. To co zrobili dwaj pasażerowie odbiera mowę
Czytaj więcej >

Świat

Najlepsze lotnisko świata wybrane. Jest tam basen. kino, motylarnia i gigantyczna zjeżdżalnia
Czytaj więcej >

Świat

Przewoził w walizce groźne, żywe zwierzęta z Afryki. Tłumaczył, że chciał je zjeść w domu
Czytaj więcej >

Świat

Dwaj piloci pili kawę i jedli ciasto w kokpicie podczas lotu. Co gorsze, sami pochwalili się zdjęciem
Czytaj więcej >

Świat

Nie do wiary, na co wpadł steward z Indii. Był pewien, że jego skrytki nikt nie odkryje
Czytaj więcej >

Świat

Cały samolot zaczął się trząść po tym, co zrobił kontroler lotów. Pasażerowie nie mogli wytrzymać
Czytaj więcej >
Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]