Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Świat > Wymachiwał ukraińską flagą przed rosyjskim samolotem. Pracownik lotniska został zawieszony
Ania Radke
Ania Radke 08.03.2022 18:11

Wymachiwał ukraińską flagą przed rosyjskim samolotem. Pracownik lotniska został zawieszony

Lotnisko

Media społecznościowe obiegło nagranie, na którym pracownik izraelskiego lotniska dawał sygnały rosyjskiemu samolotowi przy pomocy ukraińskiej flagi. Chociaż film cieszy się dużym poparciem wśród Internautów, mężczyzna został zawieszony w pracy.

Po tym, jak wojska rosyjskie napadły na Ukrainę, rządy i obywatele kilkudziesięciu państw na całym świecie wspólnie potępiły działania Kremla. Na całym świecie odbywają się protesty przeciwko wojnie, jednak wiele osób decyduje się wyrażać swoją solidarność indywidualnie.

Tak było jakiś czas temu na lotnisku w Izraelu, gdzie jeden z pracowników dawał znaki rosyjskiemu samolotowi z floty Aerofłotu przy pomocy flagi Ukrainy. Wideo z tego zdarzenia bardzo szybko obiegło media społecznościowe.

Pracownik lotniska zawieszony w pracy

Mężczyzna użył symbolu narodowego Ukrainy w celu sygnalizowania rosyjskiemu samolotowi jak ma się poruszać po płycie portu. Film ze zdarzenia został opublikowany m.in. na forum Reddit, gdzie zdobył 30 tys. polubień.

Zagranicznym mediom udało się ustalić, że mężczyzna to Ben Gurion - pracownik lotniska w Tel Awiwie. Niestety, mimo dużego poparcia społecznego, pracownik za swoje działania został zawieszony.

Przypomnijmy, że Izrael potępił agresję Rosji skierowaną w Ukrainę. Premier Naftali Bennett podjął nawet próbę mediacji między oboma stronami.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Radio Zet

Tagi: