Turysci.pl
wyjazd absurdalna opłata

East News Rex Features

Absurdalnie wysoka opłata tylko dla turystów. Portfele bardzo ucierpią, jeśli pojedziemy w jedno miejsce

18 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Wyjazd za granicę może w tym sezonie kosztować fortunę. Powodem jednak nie będą ani drogie loty, ani ubezpieczenia obejmujące leczenie COVID-19. Specjalna opłata będzie dotyczyła turystów, którzy zdecydują się wybrać na wakacje w jedno konkr

Wyjazd za granicę jest możliwy już w tym sezonie wakacyjnym. Chociaż pandemia koronawirusa nadal trwa, MSZ nie ma prawa zabronić nam podróży do żadnego kraju. Ministerstwo może jedynie odradzić wycieczkę do miejsc, w których sytuacja wciąż uznawana jest za niebezpieczną. Służby przypominają, że obecnie nie ma państw wolnych od ryzyka zarażenia się SARS-CoV-2. Ze względu na rozprzestrzenianie się niebezpiecznego patogenu, podróże do niektórych krajów mogą kosztować fortunę.

Chociaż większość osób w tym roku postanowiła zostać w ojczyźnie, wciąż wielu Polaków planuje wyjazd za granicę. W takim przypadku szczególnie powinniśmy pamiętać o tym, że obecnie podróżowanie zarówno po Europie, jak i całym świecie odbywa się w specjalnych warunkach. Chociaż Polska otworzyła już granice i wznowiła loty międzynarodowe, warto zwrócić uwagę na fakt, że nie każdy kraj zdjął obowiązek przechodzenia kwarantanny. Niedawno pisaliśmy o ważnym komunikacie MSZ wystosowany do Polaków, którzy planują wakacje za granicą.

Ten wyjazd może kosztować fortunę

Wyjazd w pewne konkretne miejsce może wiązać się z poniesieniem bardzo wysokich kosztów. Sytuacja, do jakiej doszło w Kambodży, przez wielu uważana jest za absurdalną. Chociaż kraj ten otwiera się już na turystów, rząd postanowił wprowadzić specjalną opłatę. Jeśli planowaliście w te wakacje wybrać się do tego kraju, by na własne oczy zobaczyć piękne świątynie, lepiej wcześniej zapoznajcie się z nowym rozporządzeniem lokalnych władz. Samo przekroczenie granicy może kosztować was około 11 tys. złotych.

Dlaczego wyjazd do Kambodży będzie tak drogi? Rząd postanowił wprowadzić tzw. "kaucję covidową", która ma zabezpieczyć kraj przed drugą falą zachorowań. Wielu ekspertów oficjalnie oświadczyło, że spodziewa się tego zjawiska i jest ono niemal pewne. Wjeżdżając do Kambodży, będziemy musieli zapłacić 3 tys. euro dolarów. Kaucja ta jest częściowo zwrotna, jednak jej wysokość wywołuje szok wśród turystów. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Rząd planuje opłacić nimi wykonywanie testów na obecnośc koronawirusa, leczenie i hospitalizację, jeśli turysta okaże się chory.

W tym sezonie wakacyjnym wyjazd do Kambodży może nam się nie opłacać. Wysoka kaucja - mimo, że będzie częściowo zwrócona, o ile otrzymamy negatywny wynik testu - z pewnością odstraszy wielu turystów. Szczególną uwagę przykuwa również fakt, że połowę opłaty (1500 dolarów) rząd zamierza przeznaczać na kremację ofiar COVID-19, jeśli odwiedzający kraj umrą na skutek choroby wywołanej koronawirusem. Jak dotąd w Kambodży potwierdzono 126 przypadków zarażeń.

Źródło: Radio Zet

Podobne artykuły

Unia Europejska otworzy granice dla turystów z USA

Świat

Unia Europejska otwiera się dla 8 krajów świata

Czytaj więcej >
Wybuchł wulkan w Indonezji

Świat

Wybuchł wulkan w Indonezji. Warto wstrzymać się od zwiedzania pobliskich terenów

Czytaj więcej >
polka zanzibar

Świat

Polka zamieszkała na Zanzibarze. "Pierwsze zderzenie dwóch światów jest widoczne już na lotnisku"

Czytaj więcej >
Roztoczański Park Narodowy zamknięty

Świat

Zamykają Roztoczański Park Narodowy, występuje potencjalne niebezpieczeństwo dla turystów. Wiadomość od władz rezerwatu

Czytaj więcej >
Trzęsienie ziemi w Chinach

Świat

Dwa trzęsienia ziemi w Chinach. 3 ofiary śmiertelne, 28 rannych

Czytaj więcej >
Nagrania z Chin pokazują, jak wielu turystów wybrało się na urlopy

Świat

Chińscy turyści ruszyli na urlopy. Największe atrakcje oblegane przez tłumy

Czytaj więcej >