Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Europa > Wygląda nierealnie, ale to miejsce istnieje naprawdę. Z Polski prawie nikt tam nie lata
Jakub Mazurkiewicz
Jakub Mazurkiewicz 26.06.2024 07:12

Wygląda nierealnie, ale to miejsce istnieje naprawdę. Z Polski prawie nikt tam nie lata

Asturia
Fot. proslgn / Shutterstock

Świat jest pełen miejsc, których piękno jest tak oszałamiające, że aż ciężko uwierzyć w ich realne istnienie i wbrew pozorom nie musimy daleko szukać. Jedno z nich, choć mało znane znajdziemy całkiem niedaleko. To niewielkie księstwo położone jest na terenie Europy. Jedną z ciekawostek na temat jego stolicy, jest to, że jej honorowym obywatelem jest Woody Allen.

Nierealny raj na terenie Europy

Na świecie jest mnóstwo miejsc, które - choć wyglądają nierealnie - istnieją naprawdę. Jednak nie musimy przemierzać świata, żeby je odnaleźć, jedno z nich znajduje się względnie blisko - wystarczy udać się na południe Europy!

Zdjęcia z tego miejsca bez dwóch zdań mogą pełnić rolę tapety na wyświetlaczach naszych komputerów czy też smartfonów. Przeglądając fotografie z regionu, o którym mowa, śmiało można stwierdzić, że żaden filtr nie jest konieczny. Piękno i estetyka księstwa Asturii - bo o nim mowa - powalają na kolana.

Magiczne Księstwo Asturii

sturia to część Hiszpanii położona u wybrzeża Zatoki Baskijskiej. Księstwo oprócz swoich niebywałych walorów geograficznych i przyrodniczych jest bogate również w przepiękną architekturę, a także dziedzictwo kulturowe i historyczne. Wyjątkowe połączenie bujnej hiszpańskiej roślinności pięknie współgra z klimatycznymi zabudowaniami, tworząc istnie dzieło sztuki.

Serce księstwa, a zarazem jego stolica to Oviedo. Miasto założone w VIII w. obfituje w przykłady sztuki przedrzymskiej wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Miasto tętni życiem, przede wszystkim tym kulturalnym, a każda jego dzielnica zachwyca inaczej. Ze względów historycznych jest ono nazywane także perłą chrześcijaństwa z czasów późnego średniowiecza. Ciekawostką na temat Oviedo jest to, że jego honorowym obywatelem jest Woody Allen.

Kolejnym z zachwycających miast Asturii jest Avilés - dawna wioska rybacka, która dziś stała się nowoczesnym miastem, przede wszystkim ze względu na rozwój przemysłu. Jednak niewątpliwie najbardziej zachwyca tu starówka: stary kościół Sabugo z XIII wieku, Plaza de España z ratuszem, deptaki Galiana i Rivero to tylko część z pereł lokalnej architektury. Spacer po urokliwych uliczkach wywołuje wśród turystów doznania, które ciężko opisać - zdecydowanie lepiej doświadczyć!

Księstwo Asturii nazywane rajem

Jak wspomniałem wcześniej, połączenie natury i cudownej architektury sprawia, że to miejsce jest naprawdę magiczne. Na terenie księstwa znajdują się także liczne parki narodowe porośnięte dzikimi lasami i bogatą roślinnością. Zróżnicowane wybrzeże, od piaszczystych plaż po wysokie klify, a także różnorodność geograficzna: urokliwe doliny z małymi wioskami, górskie szczyty, pofalowane tereny porośnięte gęstymi lasami - to wszystko sprawia, że od ponad 30 lat to miejsce nazywane jest ziemskim Edenem. Bogata fauna i flora daje turystom odwiedzającym to miejsce poczucie nierealności. Widoki są tak niesamowite, że ciężko uwierzyć, że to miejsce istnieje naprawdę!

Czytaj więcej:  Ten lotniskowy trik musi znać każdy Polak. Zaoszczędzisz setki złotych!