Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Poradnik podróżnika > Ten lotniskowy trik musi znać każdy Polak. Zaoszczędzisz setki złotych!
Paulina Pacholec
Paulina Pacholec 04.05.2024 13:36

Ten lotniskowy trik musi znać każdy Polak. Zaoszczędzisz setki złotych!

Lotnisko w Krakowie
Fot. Tupungato/Shutterstock-Tiktok

Choć ten trik nie jest żadną nowością, wciąż są turyści, którzy go nie znają. Wielu z nas nie lubi przepłacać na wakacjach. A to często ma miejsce na lotnisku, gdzie ceny są naprawdę wygórowane. Jak więc nie przepłacać za wodę, a mieć ją za darmo?

Jak zaoszczędzić na lotnisku

“Podroze_za_grosze” to profil na Tiktoku, który śledzi prawie 50 tysięcy obserwujących. Na platformie dzieli się poradami związanymi z tanim podróżowaniem i trikami.

W jednym z nagrań możemy się dowiedzieć, jak znacznie zaoszczędzić na lotnisku w Krakowie i nie tylko. To świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy.
 

Woda za darmo

Przed kontrolą bezpieczeństwa możemy wylać wodę, a butelkę zachować. “Na lewo od kontroli bezpieczeństwa znajdziecie kran z bezpłatną wodą pitną” - czytamy na nagraniu.

W taki sposób możemy zaoszczędzić. Woda na lotnisku jest znacznie droższa niż w zwykłych sklepach.

Dobrym sposobem jest także zabranie ze sobą butelki z filtrem. Wtedy przejść kontrolę bezpieczeństwa z pustą butelką i nalać wodę z każdego kranu.
 

Czy do samolotu można wejść z zamrożoną wodą?

Znany Tiktoker przeprowadził eksperyment dotyczący przewozu zamrożonej wody przez kontrolę bezpieczeństwa na lotnisku. Okazało się, że zgodnie z przepisami amerykańskiej Administracji ds. Bezpieczeństwa Transportu (TSA), napój można zabrać ze sobą, o ile pozostanie zamrożony i nie stanie się cieczą podczas skanowania. Cały proces został udokumentowany na TikToku, co szybko przyciągnęło uwagę internautów.

Pomimo pewnych wątpliwości, przebieg odprawy na lotnisku był bezproblemowy, a personel nie zareagował na obecność zamrożonej wody. Jednakże, nie zawsze ten sposób okazuje się skuteczny, jak zauważył przedstawiciel Straży Ochrony Lotniska we Wrocławiu, który wskazał na możliwe trudności pasażerów próbujących przemycić zamrożoną butelkę na pokład samolotu. Michał Lebioda z Departamentu Ochrony w Lotnictwie Cywilnym potwierdził brak precyzyjnych przepisów regulujących takie sytuacje.

Źródło: TikTok/kazsawyer, podroze_za_grosze