Turysci.pl > Europa > “Wstyd na cały kraj”. Tak wygląda Oktoberfest, kiedy nikt nie patrzy
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 28.09.2023 06:37

“Wstyd na cały kraj”. Tak wygląda Oktoberfest, kiedy nikt nie patrzy

Oktoberfest
Fot. Shutterstock/Takashi Images

To, jak w rzeczywistości wygląda Oktoberfest wiedzą tylko ci, którzy rzeczywiście mieli okazję tam być. Choć dożynki chmielne w Monachium to już tradycja, to z roku na rok jest coraz gorzej. W sieci pojawiły się szokujące nagrania z tegorocznej edycji.

Wandalizm góry śmieci, nagość - oto mroczna strona tego festynu. 

Cała prawda o Oktoberfest w Monachium

Oktoberfest to nic innego jak dożynki chmielne organizowane w Monachium. Trwają od 16 września do 3 października i co roku przyciągają tłumy turystów z zagranicy. Podczas festynu można skosztować lokalnego browaru, potraw i udać się do ogromnego parku rozrywki.

Jak się okazuje, to wydarzenie mało ma wspólnego z jakąkolwiek kulturą. Wielu może nawet się zniechęcić i nie powrócić tam za rok. W ostatnim tygodniu w sieci pojawiły się nagrania, jakie zarejestrowali uczestnicy festynu. Wyraźnie widać na nich, jak pozostali turyści ledwo utrzymują się na nogach przez ilość wypitego alkoholu. Zaśmiecanie terenu to z kolei standard, o czym doskonale zdają sobie sprawę Niemcy i mocno krytykują Oktoberfest. 

Jak wygląda Oktoberfest? Króluje tam pijaństwo i nagość

Jeden z użytkowników Instagrama @yousmile.me opublikował na swoim profilu serię szokujących nagrań. To, czego doświadczył na słynnych dożynkach piwnych, jest naprawdę szokujące. Podczas Oktoberfestu nietrudno nie spotkać całkowicie nagich ludzi, np. na jednym z nagrań widać mężczyznę bez ubrań, który ślizga się po mokrej od piwa podłodze. Na innym z kolei dostrzec można wymiotującą na siebie osobę. Tak właśnie wygląda Oktoberfest.

To, co działo się podczas tegorocznych dożynek, nie jest niczym nowym. Internauci bowiem wskazują, że takie widoki można zobaczyć tam każdego roku. Jeden z komentujących zdradził, że w 2009 roku, kiedy jechał pociągiem do Monachium, przedziały wypełnione były wymiotami i moczem. “Nawet stodoła dla świń jest bardziej higieniczna”, “Na ten widok mam gęsią skórkę” - dodają kolejni. 

Niemcy krytykują Oktoberfest

“Jestem z Niemiec i jak tylko moi znajomi zapytają, dlaczego nigdy nie byłem na Oktoberfest, pokażę im te nagrania”, “Wstyd na cały kraj” - grzmią internauci w komentarzach. Zdaniem niektórych masowa turystyka i brak kulturalnego zachowania niszczy Bawarię. Sam festyn natomiast pozostawia wiele do życzenia. Nic jednak nie wskazuje, by cokolwiek miało się zmienić na lepsze. Wciąż będą osoby, które uwielbiają tamtejszą atmosferę, z kolei inni będą omijać dożynki szerokim łukiem.