Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Wracają zakazy wejścia do lasów w Polsce. Alerty RCB w kilku gminach
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 18.05.2024 16:43

Wracają zakazy wejścia do lasów w Polsce. Alerty RCB w kilku gminach

las
fot. Marlena Kaczmarek/ Turysci

Wielu z nas pamięta kontrowersyjne zakazy wstępu do lasów w całej Polsce podczas pandemii koronawirusa. Te czasy na szczęście już za nami. Jak się jednak okazuje, ze względu na opryski przeciw szkodnikom, w dwóch gminach w Polsce okoliczni mieszkańcy nie będą mogli cieszyć się tamtejszą naturą. 

Zakaz wstępu do lasów

Mieszkańcy gmin Różan i Goworowo w województwie mazowieckim otrzymali ostrzeżenie z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa na temat oprysków, które mają miejsce w tych okolicach .

Opryski te mogą działać drażniąco na oczy, układ pokarmowy i drogi oddechowe. Z tego powodu wprowadzono zakaz wstępu do lasów. 

Alert RCB w dwóch gminach

"Uwaga! Do 31.05 zakaz wstępu do lasu w gminach Różan i Goworowo. Prowadzone będą opryski, działające drażniąco na drogi oddechowe, układ pokarmowy i oczy" - brzmiał alert RCB wysłany do mieszkańców. 

Czytaj więcej: Zapomnij o mące, najlepsze naleśniki zrobisz zupełnie inaczej. Są cudownie puszyste

Odbiorcami alertu są mieszkańcy powiatów makowskiego i ostrołęckiego. 

Lasy w Polsce

Wiosna na dobre przywędrowała do Polski. Z tego powodu wiele osób wybiera się na piesze bądź rowerowe wycieczki do lasów. Apelujemy jednak o ostrożność. O tej porze roku w tych miejscach jest dużo kleszczy. Warto też zwracać uwag ę na alerty RCB, m.in. te dotyczące oprysków. 

Czytaj więcej:  Nowa atrakcja za miliony. Tę zapomnianą miejscowość na Mazurach znów odwiedzą tłumy

Wybierając się do lasu miejmy też na względzie dobro żyjących tam dzikich zwierząt. Z tego powodu odpuśćmy sobie puszczanie głośnej muzyki bądź wydawanie innych dźwięków, które mogłyby je spłoszyć.