Turysci.pl
Wodospady Iguazú

Pixabay/ JosephJR

Wodospady Iguazú robią ogromne wrażenie. Marzy o nich wielu turystów

1 Lutego 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Wodospady Iguazú są jednym z najpiękniejszych miejsc na Ziemi. Jest to punkt obowiązkowy podczas wyprawy do Argentyny lub Brazylii. Indianie Guarani, rdzenni mieszkańcy tych terenów, nazywają je Wielką Wodą.

Wodospady Iguazú znajdują się na pograniczu Brazylii i Argentyny, a także w niedalekiej odległości od Paragwaju. Są zatem punktem, którego wręcz nie można pominąć podczas wyprawy do Ameryki Południowej.

Wodospady Iguazú - jedno z najpiękniejszych miejsc na Ziemi

Miejsce to uznawane jest za jedne z siedmiu nowych cudów natury. Znajduje się na terenie Parku Narodowego utworzonego w latach 30. XX w. zarówno po stronie brazylijskiej, jak i argentyńskiej.

Najwyższą kaskadą Iguazú jest Diabelska Gardziel (Garganta del Diablo) - mierzy ona ponad 80 metrów. Przewyższa tym samym jeden z najsłynniejszych wodospadów na świecie - Niagara, ma bowiem „zaledwie” ponad 50 metrów wysokości.

Tym, co wyróżnia Iguazú  jest 250 oddzielnych, mniejszych i większych, progów skalnych, których łączna szerokość wynosi ok. 2 kilometrów. Naturalne wodospady w takiej liczbie robią na turystach ogromne wrażenie.

Po stronie brazylijskiej leży zaledwie 20% formacji wodospadów, jednak tam również można skorzystać z całej masy atrakcji. Jedną z nich jest lot helikopterem nad Parkiem Narodowym Iguazú, elektrownią wodną Itaipu oraz Marco das Três Fronteiras.

Turyści w Brazylii skorzystać mogą rówinież ze szlaku Czarnych Studni, czyli ekologicznego safari, na którym można poznać faunę i florę tego regionu. Równie ciekawy jest Szlak Bananeiras, czyli wędrówka po Parku Narodowym Iguazú.

Wodospady Iguazú, fot. Pixabay/ yangqian88

Po stronie argentyńskiej skorzystać można z przejazdu pociągiem przez dżunglę do wodospadu Diabelska Gardziel. Dostępne są również przejażdżki wodne różnego rodzaju pojazdami wodnymi, również tratwą.

Wybrać można się również na Safari w dżungli, czyli 20-kilometrowa trasa w obrębie Parku Narodowego Iguaçu, podczas której można podziwiać faunę i florę regionu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: R.pl

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >