Turysci.pl
world-g12ccd0047 1280

fot. Pixabay/ neelam279

Maroko zamyka granice i wprowadza zakaz lotów na 14 dni

29 Listopada 2021

(Ostatnia zmiana: 5 Stycznia 2022)

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Władze Maroka w niedzielę poinformowały o zawieszeniu wszystkich połączeń lotniczych do tego kraju na okres minimum 14 dni. Zakaz będzie obowiązywał od poniedziałku od godziny 23:59. Powodem restrykcji jest nowa mutacja koronawirusa.

Maroko ma jeden z wyższych współczynników zaszczepienia w Afryce – w pełni zaszczepionych jest na 2/3 populacji tego kraju. Tamtejszy resort spraw zagranicznych poinformował w niedzielę, że decyzja o zamknięciu kraju została podjęta, by „zachować osiągnięcia Maroka w walce przeciwko pandemii oraz by chronić zdrowie swoich obywateli”.

Maroko wprowadza zakaz lotów

Maroko podjęło decyzję o zamknięciu granic w związku z szybkim rozwojem liczby zakażeń nowym wariantem koronawirusa. Zakaz lotów ma wejść w życie w poniedziałek o godz. 23.59.

Zakaz lotów został wstępnie wprowadzony na 14 dni, jednak może on zostać przedłużony, a sytuacja będzie monitorowana na bieżąco - przekazały marokańskie władze.

Zawieszone zostaną również regularne połączenie z Polski, a więc uruchomiona niedawno trasa z Krakowa do Agadiru. Jeżeli zakaz zostanie przedłużony, możliwe, że połączenia linii WIzz Air z Warszawy do Marrakeszu, które mają zostać uruchomione 17 grudnia, nie zostaną wznowione.

Jeszcze w piątek zawieszone zostały z RPA i 6 innych krajów z południa Afryki. W niedzielę natomiast do listy dopisano Francję, którą zamieszkuje ok. 1 mln Marokańczyków i osób marokańskiego pochodzenia.

Warto podkreślić również że jeszcze w październiku Maroko zawiesiło loty z i do Wielkiej Brytanii, Niemiec, Holandii i Rosji w związku z szybkim wzrostem liczby zakażeń w tych krajach.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Jak dobrze znasz polskie miasta? Tylko nieliczni odpowiedzą na 6 pytanie

Pytanie 1 z 7

Na ratuszu którego miasta możemy zobaczyć koziołki?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Fly4Free

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

Śnieg na Saharze. Zjawisko występuje coraz częściej, naukowcy alarmują

Czytaj więcej >

Świat

Tajlandia chce złagodzić przepisy graniczne. Minister Zdrowia ogłosił wstępną datę

Czytaj więcej >

Świat

USA. Samolot wypełnił się gęstą, białą mgłą. Nietypowa reakcja załogi

Czytaj więcej >

Świat

Silne trzęsienie ziemi na Jawie

Czytaj więcej >

Świat

Japonia przedłuża restrykcje graniczne. Obcokrajowcy nie wjadą do marca

Czytaj więcej >

Świat

USA. Zderzenie pociągu z awionetką. Chwilę wcześniej pilot awaryjnie lądował na torach

Czytaj więcej >