Turysci.pl

fot. Pixabay/ travelspot

Włosi skonfiskowali jachty i wille rosyjskich oligarchów

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Włoska policja skonfiskowała wille i jachty należące do czterech rosyjskich oligarchów, którzy znaleźli się na liście sankcji Unii Europejskiej – informuje Reuters. Ich wartość szacowana jest na co najmniej 140 mln euro (ok. 686 mln zł)

Włosi przejęli jachty należące do Giennadija Timczenki, który ma bliskie związki z Władimirem Putinem oraz do Aleksieja Mordaszowa, piątego na liście najbogatszych rosyjskich biznesmenów, akcjonariusza koncernu turystycznego TUI. Obie jednostki cumowały w portach w północnych Włoszech.

Włosi skonfiskowali jachty i wille oligarchów

Brytyjski dziennik Guardian powołujący się na źródło we włoskiej policji przekazał, że Włosi zajęli też willę położoną na Sardynii należącą do miliardera Aliszera Usmanowa oraz willę nad jeziorem Como należącą do rosyjskiego prezentera państwowej telewizji Władimira Sołowiewa.

Jak czytamy, wartość przejętego przez Włochów majątku Rosjan szacowana jest na co najmniej 140 mln euro. Służby zapowiadają, że nie są to ostatnie takie działania, spodziewane są kolejne przejęcia rosyjskich aktywów.

Jak wskazuje Guardian, w ciągu ostatnich dwóch dekad oligarchowie z Rosji chętnie kupowali wille w atrakcyjnych włoskich lokalizacjach.

Również Francja przejęła jacht oligarchy

Również francuscy celnicy zajęli jacht innego rosyjskiego oligarchy – szefa koncernu Rosnieft Igora Sieczyna, któru jest bliskim współpracownikiem Putina. Jego jednostka znajdowała się w miejscowości La Ciotat, niedaleko Marsylii. Do zajęcia jachtu doszło, gdy jednostka chciała opuścić port.

– Jacht należący do rosyjskiego oligarchy został zatrzymany. Dziękuję francuskim celnikom za stosowanie się do unijnych sankcji przeciw najbliższemu otoczeniu władz Kremla – przekazał na Twitterze minister finansów Francji Bruno Le Maire.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Money.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Europa

Kto bogatemu zabroni. Niewiarygodne, czego dopuścił się kierowca Ferrari na ulicach Florencji
Czytaj więcej >

Europa

Wizz Air nie posłuchał sądu, więc klient wysłał komornika. „Mógł zabrać samolot”
Czytaj więcej >

Europa

Kolosalne strajki na lotniskach. Tysiące pasażerów zostało odprawionych z kwitkiem
Czytaj więcej >

Europa

W tej sytuacji pod żadnym pozorem nie zmieniaj miejsca w samolocie. Nawet jeśli wolne siedzenia kuszą
Czytaj więcej >

Europa

Kolejne miasto pozwala na pływanie na basenach bez staników. Zadziwiające, skąd ten pomysł
Czytaj więcej >

Europa

Usłyszeli nietypową prośbę od stewardes. To nie wystarczyło, padło ostrzeżenie
Czytaj więcej >
Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]