Turysci.pl > Europa > Włosi skonfiskowali jachty i wille rosyjskich oligarchów
Ania Radke
Ania Radke 24.03.2022 22:23

Włosi skonfiskowali jachty i wille rosyjskich oligarchów

houses-g849d1c425 1280
fot. Pixabay/ travelspot

Włoska policja skonfiskowała wille i jachty należące do czterech rosyjskich oligarchów, którzy znaleźli się na liście sankcji Unii Europejskiej – informuje Reuters. Ich wartość szacowana jest na co najmniej 140 mln euro (ok. 686 mln zł)

Włosi przejęli jachty należące do Giennadija Timczenki, który ma bliskie związki z Władimirem Putinem oraz do Aleksieja Mordaszowa, piątego na liście najbogatszych rosyjskich biznesmenów, akcjonariusza koncernu turystycznego TUI. Obie jednostki cumowały w portach w północnych Włoszech.

Włosi skonfiskowali jachty i wille oligarchów

Brytyjski dziennik Guardian powołujący się na źródło we włoskiej policji przekazał, że Włosi zajęli też willę położoną na Sardynii należącą do miliardera Aliszera Usmanowa oraz willę nad jeziorem Como należącą do rosyjskiego prezentera państwowej telewizji Władimira Sołowiewa.

Jak czytamy, wartość przejętego przez Włochów majątku Rosjan szacowana jest na co najmniej 140 mln euro. Służby zapowiadają, że nie są to ostatnie takie działania, spodziewane są kolejne przejęcia rosyjskich aktywów.

Jak wskazuje Guardian, w ciągu ostatnich dwóch dekad oligarchowie z Rosji chętnie kupowali wille w atrakcyjnych włoskich lokalizacjach.

Również Francja przejęła jacht oligarchy

Również francuscy celnicy zajęli jacht innego rosyjskiego oligarchy – szefa koncernu Rosnieft Igora Sieczyna, któru jest bliskim współpracownikiem Putina. Jego jednostka znajdowała się w miejscowości La Ciotat, niedaleko Marsylii. Do zajęcia jachtu doszło, gdy jednostka chciała opuścić port.

– Jacht należący do rosyjskiego oligarchy został zatrzymany. Dziękuję francuskim celnikom za stosowanie się do unijnych sankcji przeciw najbliższemu otoczeniu władz Kremla – przekazał na Twitterze minister finansów Francji Bruno Le Maire.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Money.pl

Tagi: