Turysci.pl
madera przetestuje mieszkańców

fot. Pixabay/ fernandozhiminaicela

Władze Madery przetestują wszystkich mieszkańców przed wakacjami

15 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Madera przygotowuje się już do sezonu turystycznego. Tamtejszy rząd poinformował, że 26 kwietnia rozpocznie się masowe testowanie mieszkańców. Chcą w ten sposób zapewnić turystom i obywatelom bezpieczny sezon.

Władze Madery ogłosiły, że jeszcze przed startem sezonu turystycznego, przetestują wszystkich swoich mieszkańcem pod kątem COVID-19. Badanie będzie bezpłatne i ma służyć zapewnieniu bezpieczeństwa w czasie wakacji.

Madera przetestuje blisko 290 tys. mieszkańców

Jak zapowiedział w poniedziałek szef regionalnego rządu Madery Miguel Albuquerque, dzięki przetestowaniu blisko 290 tys. mieszkańców, archipelag rozpocznie nowy etap w walce z COVID-19. Poinformował również, że uczyni wszystko co w jego mocy, aby przejąć kontrolę nad epidemią.

Jak dodał, lokalne władze rozpoczęły w kwietniu pilotażowy projekt, wykorzystujący wytresowane psy, dzięki którym wyłapywane będą osoby chore na COVID-19 na lotnisku w Funchal. Jak podkreślił, nawiązano już współpracę z treserami.

Sprecyzował również, na jakich zasadach zagraniczni turyści będą mogli odwiedzić Maderę. Podróżni zobowiązani będą do przedstawienia na lotnisku negatywnego testu PCR na obecność koronawirusa. Na lotnisku poddani będą również pomiarowi temperatury.

hotele

IGHP podała proponowaną datę otwarcia turystyki. Hotele chcą działać w reżimie sanitarnym

CZYTAJ DALEJ

Tygodnik „Expresso" zauważa ponadto, że w ciągu ostatnich tygodni Madera stała się swego rodzaju ewenementem pod względem restrykcji sanitarnych. Działają tam nie tylko sklepy, ale również salony fryzjerskie i kosmetyczne, a także obiekty sportowe.

Madera do wtorku odnotowała blisko 8,9 tys. zakażeń koronawirusem, z czego dziewięć w ciągu ostatniej doby. Łącznie zmarło tam 68 osób zakażonych koronawirusem.

Przypomnijmy, że aby teraz dostać się na Maderę, należy okazać służbom lotniskowym na Maderze negatywny wynik testu PT-PCR na COVID-19. Musi on zostać wykonany nie wcześniej niż 72 godz. przed wylotem. Trzeba również podpisać specjalną deklarację.

Jest również możliwość wykonać test na COVID-19 na lotnisku po przylocie. Jest on wykonywany na koszt Rządu Madery. Po wypełnieniu deklaracji pasażer musi udać się do zadeklarowanego przez siebie miejsca pobytu do momentu otrzymania wyniku.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >