Turysci.pl
rząd zmienia przepisy wjazd do Polski w celu przesiadki

fot. pixabay.com/Free-Photos

Wjazd do Polski możliwy dla cudzoziemców, którzy lecą z przesiadką

23 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Rząd opublikował rozporządzenie dotyczące zmian przepisów granicznych dla cudzoziemców. Zgodnie z zapowiedziami osoby podróżujące spoza strefy Schengen muszą się liczyć z 10-dniową kwarantanną. Dodatkową zmianą jest to, że od północy możliwy będzie wjazd cudzoziemców lecących z przesiadką w naszym kraju.

W środę rząd opublikował rozporządzenie dotyczące przekraczania granic Polski przez turystów podróżujących spoza strefy Schengen. Dziś zapowiedział je wiceminister zdrowia.

Dokument zawiera także wątek dotyczący wjazdu cudzoziemców, którzy podróżują drogą lotniczą, ale przesiadają się w Polsce. Zgodnie z nowymi przepisami, osoby takie nie mogą przebywać w naszym kraju, ale nie dłużej niż 24 godziny.

Izrael nie otworzy granic 1 lipca

Izrael nie otworzy granic dla turystów 1 lipca. Termin przesunięty co najmniej o miesiąc

CZYTAJ DALEJ

Rząd zmienia przepisy dla podróżnych lecących z przesiadką

Jak informuje Onet, nowe rozporządzenie rozszerzyło katalog osób, które mogą przekroczyć granice Polski po przylocie z innego kraju. Lecąc spoza strefy Schengen, podróżni swobodnie mogą wylądować w naszym kraju, ale tylko w przypadku tranzytu lotniczego.

Zgodnie z zapisem, osoby, które mają przesiadkę w Polsce, mogą przebywać w naszym kraju nie dłużej niż jedną dobę. Muszą jednak posiadać bilet lotniczy potwierdzający, że wylecą z naszego kraju w ciągu 24 godzin od chwili przylotu.

W dokumencie opublikowanym przez rząd zaznaczono również, że podróżni ci nie będą musieli poddawać się obowiązkowej kwarantannie. Przepisy wchodzą w życie dzisiaj o północy.

Zmiana przepisów dla podróżnych spoza strefy Schengen

Rządowe rozporządzenie zmienia również przepisy dotyczące podróżnych, którzy wjeżdżają do Polski ze strefy non-Schengen. Poddać się oni muszą 10-dniowej kwarantannie, z której można zostać zwolnionym dopiero po 7 dniach.

Aby otrzymać takie pozwolenie, konieczne jest wykonanie testu na COVID-19 i przedstawienie negatywnego wyniku. Wcześniej badanie mogło zwolnić z izolacji już w ciągu 48 godzin po przekroczeniu granicy, od północy możliwe to będzie dopiero po tygodniu.

W rozporządzeniu zaznaczono również, że kwarantanna nie dotyczy osób zaszczepionych pełną dawką preparatu. Zwolnione z izolacji są też dzieci do 12 roku życia, które podróżują z dorosłymi, zaszczepionymi opiekunami.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet

Patryk KorzecAutor

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyc

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Zbadali konie wożące turystów na Morskie Oko. Fundacja Viva: „Pracują w przeciążeniu"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści zdewastowali szlak na Świnicy, a później utknęli w górach. Interweniowali ratownicy TOPR

Czytaj więcej >

Polska

Wypadek autobusu podczas wycieczki. Cztery osoby są ranne, 31 dzieci zabrano do szpitala

Czytaj więcej >

Polska

Turyści zostawiają zwierzęta na tatrzańskich szlakach. „Nawet nie potrafiła nam powiedzieć, skąd zabrała psiaka"

Czytaj więcej >

Polska

Remonty w Karkonoskim Parku Narodowym. „Utrudnienia potrwają około pięć dni"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści bez przygotowania poszli na Orlą Perć. W środku nocy sprowadzało ich TOPR

Czytaj więcej >