Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Na topie > Wizz Air i Ryanair odwołują loty z Polski w wakacje. Równocześnie zwiększają liczbę połączeń
Klaudia Zawistowska
Klaudia Zawistowska 19.05.2023 07:32

Wizz Air i Ryanair odwołują loty z Polski w wakacje. Równocześnie zwiększają liczbę połączeń

Wizz Air
Fot. Turyści.pl/Klaudia Zawistowska

Wakacje za pasem, a Wizz Air i Ryanair postanowiły namieszać w rozkładzie lotów z Polski. Niestety przewoźnicy zmniejszyli częstotliwość na niektórych trasach, co poskutkuje odwołaniem lotów. Na szczęście obaj przewoźnicy zwiększyli częstotliwość na kilku popularnych trasach.

Wiele osób już teraz czeka na wymarzony urlop i chwilę odpoczynku od codziennych obowiązków. Na moment przed startem sezonu, Wizz Air i Ryanair postanowiły dokonać korekty swoich rozkładów lotów. Obaj przewoźnicy zdecydowali się na zmniejszenie liczby lotów na jednej trasie, a na kilku dołożyli więcej rotacji.

Wizz Air odwoła loty z Gdańska i dołoży połączenia do Hiszpanii

Jak informuje branżowy serwis Aeroroutes, w ostatnich dniach Wizz Air wprowadził sporo zmian w swojej letniej siatce połączeń. Stracą na tym przede wszystkim osoby podróżujące z Gdańska. Przewoźnik zmniejszył tu częstotliwość lotów aż na trzech trasach. Dwa, a nie trzy razy w tygodniu będzie można polecieć do Kolonii, Malagi i Paryża. W zamian z trzech do czterech tygodniowo wzrosła liczba lotów do Barcelony.

Na korekcie rozkładu lotów bardzo mocno skorzysta port w Katowicach. Już od 18 czerwca do cypryjskiej Larnaki będzie można polecieć nie trzy, a cztery razy w tygodniu. Trzy, a nie dwa razy w tygodniu samoloty będą startowały również do hiszpańskiej Malagi. Jak dodaje serwis Fly4free, z dwóch do trzech tygodniowo wzrośnie liczba lotów do Aten.

Ryanair dokłada loty z Polski. Cięcia tylko na jednej trasie

Przed startem sezonu na zmiany w siatce połączeń zdecydował się również Ryanair. Wszystkie korekty dotyczą lotów na trasie Polska-Włochy. Z doniesień Aeroroutes wynika, że doszło tylko do jednego cięcia. Zamiast 155 lotów na trasie Mediolan Bergamo-Katowice będzie miało miejsce tylko 129 połączeń.

Częściej będą latały samoloty na trasie Mediolan-Gdańsk (zamiast 112 będzie 121) i Mediolan-Wrocław (107 lotów zamiast 86). Częściej będzie można polecieć również na trasie Wenecja-Katowice (78 lotów zamiast 52) i Wenecja-Poznań (64 loty zamiast 52). Korekta dotyczyła również trasy Piza-Gdańsk, tu odbędzie się 61 lotów zamiast wcześniej planowanych 52.

Wizz Air przygotowuje się już na jesień

Choć szczyt tegorocznego sezonu dopiero przed nami, linie lotnicze już teraz ciężko pracują nad jesienną siatką połączeń. O otwarciu nowych tras z Polski na początku maja informował Wizz Air. Z Warszawy będzie można polecieć do Agadiru w Maroku. Nowe połączenia będą dostępne również z lotnisk w Gdańsku, Krakowie, Katowicach i Wrocławiu.