Turysci.pl Polska Wilki przyłapane przez fotopułapkę w Tatrach. Coraz trudniej spotkać je w tej części Polski
fot. TPN

Wilki przyłapane przez fotopułapkę w Tatrach. Coraz trudniej spotkać je w tej części Polski

13 listopada 2021
Autor tekstu: Ania Radke

Tatrzański Park Narodowy opublikował w swoich mediach społecznościowych nagranie z fotopułapki, przedstawiające dwa wilki. - Turyści nie muszą się ich szczególnie obawiać, to płochliwe i czujne zwierzęta - czytamy we wpisie TPN.

Tatrzański Park Narodowy w swoim wpisie z nagraniem informuje, że spotkanie wilka w Tatrach jest niezwykłą rzadkością, a ich liczebność w tym regionie jest trudna do oszacowania.

Nagranie z fotopułapki

TPN w swoim wpisie informuje, że wiosną w Tatrach obserwowano dwie watahy - jedna z nich liczyła 9 osobników, druga 4. Niestety latem rozpadły się i w tej chwili część wilków przebywa na Słowacji, przy granicy z Łysą Polaną.

TPN pod zamieszczonym wideo uspokaja jednak, turyści nie muszą obawiać się wilków, a stosowanie się do zakazu przebywania na terenie TPN po zmroku w dużym stopniu zmniejsza ryzyko ich spotkania.

- To płochliwe i czujne zwierzęta. Unikają kontaktu z człowiekiem, co widać na nagraniu z fotopułapki. Wilki zmieniły kierunek po usłyszeniu turystów zbliżających się zamkniętym szlakiem skiturowym - piszą.

https://www.facebook.com/watch/?ref=external&v=470782310998215

Nie jest to pierwszy raz, kiedy fotopułapki uchwyciły rzadki gatunek zwierząt. W zeszłym tygodniu pisaliśmy o rysiach, które pojawiły się w Gorcach .

W Tatrach żyje coraz mniej wilków

Klaudia Król na łamach Portalu Tatrzańskiego wskazała, że po polskiej stronie gór coraz rzadziej można spotkać wilka. Zwierzęta te upodobały sobie jednak jako obszar polowań okolice Doliny Chochołowskiej i Doliny Suchej Wody.

- Donoszono też o przeciągłym wyciu tych zwierząt w lasach gubałowskich, można je jednak obserwować również w innych rejonach Tatr - czytamy na Portalu Tatrzańskim.

Warto podkreślić, że wilki prowadzą terytorialny tryb życia, są zwierzętami polsko-słowackimi, nie przynależą ściśle do danego rejonu. Obecnie w całych Tatrach żyje około pięciu watah. Szacuje się, że może być to ok. 30 osobników.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Onet

Obserwuj nas w
autor
Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl
turystyka Lotniska i linie lotnicze polska świat poradnik podróżnika quizy