Turysci.pl
Holandia

fot. Pixabay/ djedj

Powrót części obostrzeń. Holenderski rząd zdecydował

13 Listopada 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Holandia zdecydowała się na przywrócenie części obostrzeń w związku ze skokiem liczby zakażeń koronawirusem. Nowe restrykcje wejdą w życie w sobotę 13 listopada i mają być utrzymane wstępnie przez 3 tygodnie.

Mark Rutte, premier Holandii, poinformował w piątek wieczorem, że rząd postanowił przywrócić część restrykcji pandemicznych. Ma to związek ze zwiększoną liczbą zakażeń COVID-19. Jak poinformował Business Insider, dane za 11.11 mówią o najwyższej liczbie nowych zachorowań w tym kraju od początku pandemii.

zakopane

Korki w Zakopanem. W piątkowy wieczór nie ma szans na przejazd samochodem

CZYTAJ DALEJ

Holandia przywraca część obostrzeń

- Nieunikniony jest powrót do obostrzeń, które znamy z wcześniejszych etapów pandemii - powiedział Rutte, cytowany przez Business Insider.

Rząd Holandii zdecydował, że już od soboty ograniczone zostaną usługi gastronomiczne. Restauracje, kawiarnie, czy bary otwarte będą w godzinach od godz. 6:00 do maksymalnie godz. 20:00.

Ponadto sklepy inne niż spożywcze i apteki muszą być zamykane najpóźniej o godz. 18:00, natomiast imprezy sportowe mogą odbywać się jedynie bez udziału publiczności.

Rząd zaleca także, aby w domach nie przyjmować więcej niż czterech osób na raz oraz w miarę możliwości pracować zdalnie.

W miejscach, w których nie ma zastosowania przepustka sanitarna obowiązywać będzie zasada utrzymywania dystansu 1,5 metra.

Obostrzenia będą obowiązywały przez trzy tygodnie

- W piątek 3 grudnia poinformujemy o dalszych decyzjach – mówił Rutte.

Przypomnijmy, że wcześniej o powrocie przynajmniej części restrykcji zdecydowały Niemcy oraz Austria. Tymczasem Norwegia i Wielka Brytania apelują do swoich obywateli o przyjmowanie trzeciej dawki szczepionki.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Tylko 1 na 10 turystów odpowie na wszystkie pytania poprawnie. 7 stolic dla prawdziwych obieżyświatów

Pytanie 1 z 7

Na rozgrzewkę: które miasto jest stolicą Czarnogóry?

źródło Business Insider

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Irlandia zaostrza restrykcje graniczne. Potrzebny będzie dodatkowy dokument

Czytaj więcej >

Europa

Turystka pokazała paragon z restauracji we Lwowie. "Musieliśmy czekać ok. godziny, ale było warto"

Czytaj więcej >

Europa

Czechy przywracają stan wyjątkowy. Będzie obowiązywał do świąt

Czytaj więcej >

Europa

Europejskie państwa wprowadzają zakazy lotów. Powodem nowa mutacja koronawirusa

Czytaj więcej >

Europa

Portugalia wprowadza stan klęski żywiołowej. "Wkraczamy w fazę większego ryzyka"

Czytaj więcej >

Europa

Zmiany dla Polaków planujących podróż do Francji. Chodzi o terminy testów na koronawirusa

Czytaj więcej >