Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Turystyka > Wiemy, gdzie Polacy spędzą tegoroczne wakacje. Jeden kierunek szczególnie zaskakuje
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 23.05.2024 07:20

Wiemy, gdzie Polacy spędzą tegoroczne wakacje. Jeden kierunek szczególnie zaskakuje

Brighton Anglia plaża
fot. Michaelasbest / Shutterstock,

Tegoroczne wakacje zbliżają się wielkimi krokami. To ostatni dzwonek na rezerwowanie pakietów w biurach podróży, czy biletów lotniczych i hoteli, jeśli wolimy zwiedzanie na własną rękę. Ceny mocno szybują w górę, jednak to nie zniechęca Polaków. Z najnowszej analizy Kiwi.com wynika, dokąd polecimy w tym roku na wakacje. 

Tam Polacy spędzą wakacje 2024

Z analizy Kiwi.com wynika, że najchętniej w tym roku wybieranym kierunkiem wakacyjnym wśród Polaków jest Hiszpania. Mowa zarówno o kontynentalnej części tj. wybrzeżu Costa Brava (Lloret de Mar, Barcelona), Costa del Sol (Malaga i okolice), jak i wyspach kanaryjskich i Balearach z Majorką i Ibizą na czele. 

Na drugim miejscu uplasowały się Włochy z pysznym jedzeniem, gwarancją pogody i cudnymi widokami, a na trzecim Wielka Brytania. Ten kierunek może szczególnie zaskoczyć, choć jego popularność może wynikać z dużej populacji Polaków na wyspach i chęci odwiedzenia rodziny. 

Na kolejnych miejscach plasują się: Grecja, Norwegia, Francja, Stany Zjednoczone, Niemcy, Portugalia, Holandia, Dania, Albania, Turcja, Chorwacja czy Islandia. Pamiętajmy, że ranking dotyczy kierunków, w które Polacy wybierają się samolotem. 

Turcja coraz popularniejsza

"W porównaniu do roku 2023, według danych Kiwi.com, Turcja jest jednym z kierunków, który odnotował niemal 25 proc. wzrost. Jest coraz więcej tanich możliwości dotarcia do letnich tureckich destynacji, także za sprawą nowych bezpośrednich połączeń, które zostały otwarte z Warszawy i Krakowa w bardzo dobrej cenie" - czytamy w analizie ekspertów z Kiwi.com.

Turcja ma bardzo dużo do zaoferowania. Przystępne ceny, dobre jedzenie, piękne widoki i przyjaźni ludzie to dopiero początek zalet tego kraju. 

Jak zaoszczędzić na zakupie biletu lotniczego?

Eksperci z Kiwi.com wskazują na kilka zasad, którymi należy się kierować, rezerwując bilety lotnicze. Oto kilka z nich:

  • "Wybierz lot w mniej popularnych godzinach - wczesno porannych lub nocnych. Te z reguły są tańsze.
  • Podróżuj z pobliskich lotnisk lub na pobliskie lotniska, zamiast wybierać największe porty w regionie. Te mniejsze mogą oferować lepsze ceny, czasem nawet dwukrotnie tańsze! 
  • Wprowadzając miasto wylotu i/lub przylotu na Kiwi.com, możesz wybrać lotniska w promieniu 250 km w miejscu wylotu i/lub przylotu, aby uzyskać najlepsze połączenie.
  • Jeśli możesz to zamiast szukać konkretnych dat podróży, wybierz tydzień lub miesiąc/miesiące, w których chcesz podróżować, i dodaj, ile dni chcesz spędzić w miejscu docelowym. W ten sposób możesz uzyskać tańsze opcje podróży.
  • Samodzielny transfer: podróżowanie z własnym transferem sprawia, że przemieszczanie się jest tańsze, a łącząc oddzielne loty tworzymy unikalne plany podróży. Ta sztuczka pomaga otrzeć do dowolnego miejsca docelowego, nawet jeśli linia lotnicza nie uwzględnia go jako istniejącego w planie podróży. Wybierz „gdzie” i „kiedy” chcesz lecieć, a Kiwi.com utworzy plan podróży z oddzielnych lotów różnych linii lotniczych.
  • Alerty dotyczące cen lotów śledzą lot, który Cię interesuje, i powiadamiają Cię o zmianach kosztów podróży, dzięki czemu możesz dokonać rezerwacji, gdy zobaczysz cenę, która przypadnie Ci do gustu".

Czytaj więcej: Ten problem w hotelowej łazience dotyka wielu turystów. Jest na to sposób