Turysci.pl
wielkanoc

fot. Pixabay/ suju-foto

Dwie trzecie turystów mniej na Wielkanoc. Wyspy Kanaryjskie podały oficjalne informacje

18 Marca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Wielkanoc to czas, w którym część osób decyduje się na zagraniczny urlop. Wyspy Kanaryjskie co roku mogły liczyć na tłumy turystów. Niestety pandemia wszystko zmieniła, a na archipelagu pojawi się zaledwie 33 procent liczby turystów z 2019 roku.

  • Linie lotnicze zaplanowały w tym roku 175 tysięcy miejsc w samolotach na Wyspy Kanaryjskie

  • W te Święta pojawi się również dużo mniej gości zagranicznych

  • Jedna linia lotnicza zdecydowała się potroić liczbę miejsc

Wielkanoc 2021 będzie inna niż w 2019 roku. Boleśnie odczują to Wyspy Kanaryjskie. Linie lotnicze, które mają przywieźć turystów, zaplanowały jedynie 175 tysięcy miejsc w samolotach. Jest to zaledwie 33 procent tego, co zrealizowały w 2019 roku.

Wyspy Kanaryjskie spodziewają się mniejszej liczby turystów w Wielkanoc

Powołując się na plany linii lotniczych, Ministerstwo Turystyki, Przemysłu i Handlu Wysp Kanaryjskich poinformowało, że w święta wielkanocne na archipelag przylecieć może około 175 tysięcy turystów. W 2019 roku w tym samym okresie liczba ta wynosiła 528 tysięcy miejsc, czyli o 67 procent więcej niż obecnie.

Minister Yaiza Castilla, odpowiedzialna w tym regionie za turystykę, zwróciła uwagę, że w tym roku w święta będzie również dużo mniej gości zagranicznych. Ich liczba spadnie o 76,3 procent w porównaniu z okresem sprzed pandemii. Większość przyjezdnych pochodzić będzie z Hiszpanii kontynentalnej (spadek o 41 procent).

Jak jednak zaznacza, częściowo jest to związane z sytuacją epidemiczną na Kanarach. Wskaźnik nowych przypadków na Wyspach Kanaryjskich notowanych zarówno w ostatnich siedmiu, jak i 14 dniach przekracza wartości akceptowane przez najważniejsze rynki źródłowe, pozwalające znieść restrykcje związane z wyjazdami.

adam-jang-Molhe1qQRWI-unsplash

Izrael powoli znosi obostrzenia. Trwają dyskusje o ponownym otwarciu granic

CZYTAJ DALEJ

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO

Przykładem mogą być Niemcy, które 12 marca zniosły ostrzeżenia przed wyjazdami do sześciu prowincji hiszpańskich, ale nie na Kanary. Według nieoficjalnych informacji na liście krajów „wysokiego ryzyka" ma znaleźć się Polska. Na archipelagu wskaźnik nowych zakażeń wynosi 100 na 100 tysięcy mieszkańców.

Castilla przekazała jednak również pozytywne informacje. Lufthansa potroiła liczbę miejsc na Kanary na Wielkanoc – będzie wykonywać 35 lotów tygodniowo, zamiast 11 jak w 2019 roku. Pierwszy raz pojawią się rejsy z Frankfurtu na Gran Canarię, Teneryfę, Fuerteventurę i La Palmę, a liczba tych z Monachium na Gran Canarię, Teneryfę i Fuerteventurę zwiększyła się.

fuerteventura

Fuerteventura, fot. Pixabay/ bissartig

Wyspy Kanaryjskie to raj dla turystów

Archipelag nazywany jest często mianem „Wysp Wiecznej Wiosny”. Nie bez przyczyny - panują tam warunki na wakacje przez cały rok. Wyspy zachwycają pięknymi krajobrazami, piaszczystymi plażami i bogatą infrastrukturą turystyczną.

Każda z wysp wchodzących w skład archipelagu jest wyjątkowa i różni się od poprzedniej. Jak czytamy na blogu My Way Trip, Gran Canaria jest najcieplejsza i najmniej wietrzna, Fuereteventura ma zjawiskowe plaże, ale jest też najbardziej wietrzna, Teneryfa ma bardzo bogatą roślinność w przeciwieństwie do księżycowej Lanzarote.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: RP, My Way Trip

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >