Turysci.pl
Wielka Brytania

fot. Pixabay/ Engin_Akyurt

Wielka Brytania odmraża podróże od 17 maja. Na razie nie dla Polaków

9 Maja 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Wielka Brytania podała 12 krajów, które znalazły się na tzw. zielonej liście. Osoby przybywające z tych kierunków nie muszą odbywać kwarantanny. Nie dotyczy to jednak na razie podróżnych z Polski.

Ministerstwo Transportu Wielkiej Brytanii niedawno ogłosiło listy krajów, do których będzie można wyjeżdżać po 17 maja. Państwa i regiony zostały podzielone na grupy, od których zależeć będą restrykcje po powrocie do kraju.

Wielka Brytania otwiera ruch turystyczny, ale tylko częściowo

Kraje zostały podzielone zgodnie z zasadą „świateł drogowych”, znaną już od czasów pierwszej fali pandemii. W grupie zielonej znalazło się jedynie 12 krajów, przede wszystkim Portugalia wraz z Azorami i Maderą, Gibraltar, Izrael, Australia, Nowa Zelandia, Singapur oraz Islandia.

Osoby podróżujące krajów z państw na zielonej liście po 17 maja będą musiały wypełnić formularz lokalizacyjny przed wjazdem do Anglii, a także wykonać test na Covid-19 (PCR lub antygenowy). Będą musieli również zarezerwować i opłacić test na miejscu do wykonania najpóźniej drugiego dnia po przyjeździe, a jego negatywny wynik może zwolnić z kwarantanny.

Polska znalazła się na liście pomarańczowej, podobnie jak Grecja i jej wyspy, Hiszpania, Francja, Włochy, Malta, Chorwacja, Cypr, Egipt, Stany Zjednoczone, Austria, czy Bułgaria.

Pękł lód na Morskim Oku

Na Morskim Oku lód załamał się pod narciarzem. TPN apeluje o ostrożność

CZYTAJ DALEJ

Podróżni z Polski oprócz konieczności wypełnienia karty lokalizacyjnej i wykonania testów na koronawirusa, dodatkowo będą musieli wykonać badanie ósmego dnia po przybyciu, a także odbyć 10-dniową izolację w domu lub w miejscu wskazanym w karcie lokalizacyjnej.

Na czerwonej liście znalazły się natomiast kraje, których sytuacja epidemiczna jest najtrudniejsza. Są to m.in. Turcja, Malediwy oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Podróżnych z czerwonej listy obowiązują najbardziej restrykcyjne zasady wjazdu do Wielkiej Brytanii. Poza wszystkimi warunkami obowiązującymi podróżnych z grupy zielonej i pomarańczowej będą musieli odbyć płatną kwarantannę w wyznaczonym hotelu.

Pobyt w hotelu kosztuje 1750 funtów dla osoby dorosłej w pokoju jednoosobowym, natomiast następna osoba musi dopłacić 650 funtów. Za dzieci w wieku od 5 do 11 lat należy zapłacić 350 funtów. W cenę pakietu wliczone są również dwa obowiązkowe testy na koronawirusa.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: RP

Podobne artykuły

bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Czechy i Słowacja zmieniają przepisy graniczne

Europa

Od poniedziałku zmiany na granicach z Czechami i Słowacją

Czytaj więcej >

Europa

Kobieta spadła z klifu w Wielkiej Brytanii. Nie przeżyła

Czytaj więcej >
Test na koronawirusa

Europa

Zakaz przemieszczania się bez negatywnego testu na koronawirusa na Słowacji, zamknięte też hotele

Czytaj więcej >
niemcy chcą zakazu

Europa

Niemcy rozważają całkowity zakaz lotów. "Sprawa się nam wymknęła"

Czytaj więcej >
czy polacy wyjadą do Hiszpanii

Europa

Czy Polacy będą mogli wyjechać do uwielbianego kraju? Premier Hiszpanii stawia warunek

Czytaj więcej >