Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Europa > Widzisz piękny widok na morze? Dobrze się przyjrzyj i nie daj się oszukać
Łukasz  Miłoszewski
Łukasz Miłoszewski 25.05.2024 06:18

Widzisz piękny widok na morze? Dobrze się przyjrzyj i nie daj się oszukać

Piękny widok za oknem?
Fot. trabantos / shutterstock / TikTok

Mieszkania wynajmowane na własną rękę przez popularne platformy potrafią negatywnie zaskoczyć. Często zdarza się, że opis i zdjęcia dostępne w ofercie nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością. Przekonała się o tym turystka z Argentyny, która przeżyła szok, podróżując po Włoszech. Obiecany piękny widok z okna okazał się oszustwem. 

Ściana zamiast morza

Turystka wynajęła mieszkanie za pomocą Airbnb w małym miasteczku Pesaro, położonym nad Adriatykiem. Do wyboru kobietę nakłonił piękny widok z okna prosto na morze. Clarisa nie mogła uwierzyć, gdy weszła do mieszkania i zobaczyła, jak tak naprawdę wygląda jej widok z okna. Zamiast zatoki i mglistego krajobrazu gór kobieta zauważyła jedynie budynek o nieestetycznym wyglądzie, a na nim namalowany obraz przedstawiający morze. 

Czytaj więcej: To była miłość od pierwszego wejrzenia. Polacy w mig zakochali się w tej wyspie
 

Turystka czuje się oszukana

Na nagraniu, które Clarisa zamieściła w sieci, można zauważyć, że obiecany widok to nic innego jak sprytnie wykadrowane zdjęcia. Autor ogłoszenia wykorzystał malowidło na sąsiedniej ścianie i zrobił takie fotografie mieszkania, aby turyści nabrali się na piękny widok z okna. - Nigdy wcześniej nie zostałam tak oszukana - skomentowała na swoim TikToku zaskoczona turystka.

Internauci są podzieleni

Wśród komentarzy pod filmem dominowały głosy oburzenia. Większość osób nazywa ogłoszenie oszustwem i nieuczciwą reklamą. Są też jednak tacy, którzy doceniają pomysłowość właściciela mieszkania, który postanowił w ten sposób podkoloryzować swoją ofertę. Niektórzy internauci doradzali, by następnym razem przed dokonaniem rezerwacji sprawdzić na Google Maps, czy deklarowany widok z okna pokrywa się jakkolwiek z lokalizacją budynku. 

Czytaj więcej: Tydzień w raju za 1200 złotych. Bajecznie tanie all inclusive w Turcji