Turysci.pl
egipt hotel

fot. Pixabay/ Wokandapix

Wiadomo, ilu turystów przyjął Egipt w czasie pandemii. Nawet tam nie jest kolorowo

14 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Egipt, chociaż jest obecnie jednym z najpopularniejszych kierunków wśród turystów, również zanotował olbrzymie straty w związku z pandemią koronawirusa. W pierwszym kwartale 2021 obłożenie hoteli w kraju wynosiło 40-45 procent z połowy wszystkich miejsc. Możliwości branży były zatem wykorzystane w zaledwie 25 procentach.

Egipt w związku z trwającą pandemią koronawirusa nałożył na hotele ograniczenia liczby gości. Obiekty noclegowe mogą przyjmować jedynie połowę swojego obłożenia - przypomina Reuters.

Egipt przyjął w pierwszym kwartale pół miliona turystów

Według informacji przekazanych na początku kwietnia przez Ghadę Shalabi, wiceminister turystyki, Egipt przyjął w pierwszym kwartale pół miliona turystów. W tym czasie przychody z tego sektora wyniosły od 600 do 800 mln dolarów amerykańskich.

Turystyka jest jedną z najważniejszych gałęzi gospodarki Egiptu. Jak podaje Reuters, zapewnia ona blisko 15 proc. wpływów do budżetu państwa. Jest to również luczowe źródło dewiz.

Podczas pierwszej fali epidemii w marcu 2020 r. hotele w Egipcie zostały zamknięte całkowicie. Wówczas branża turystyczna odnotowała straty w wysokości 70 proc. względem 2019 r. W zeszłym roku kraj ten odwiedziło 3,5 mln turystów, a w roku poprzednim - 13,1 mln.

australia cyklon

Cyklon tropikalny Seroja uderzył w Australię. Wcześniej spowodował śmierć 218 osób

CZYTAJ DALEJ

Hotele mogły częściowo się otworzyć dopiero w lipcu 2020 r., kiedy odnotowano znaczący spadek zachorowań na COVID-19. Wprowadzono jednak zasadę, zgodnie z którą obiekty noclegowe mogą wykorzystywać jedynie połowę swojego obłożenia.

Od 1 września 2020 r. osoby przyjeżdżające do Egiptu zobowiązane są do okazania negatywnych wyników testów PCR na COVID-19. Badanie należy wykonać nie wcześniej niż 72 godziny przed planowaną podróżą. Z obowiązku tego zwolnione są dzieci poniżej 6 roku życia.

Turyści, których portem docelowym jest Hurghada, Marsa Alam, Szarm El-Szejk lub Taba, mogą odpłatnie wykonać test PCR na miejscu, jednak należy się liczyć z ewentualną koniecznością poddania się kwarantannie w przypadku uzyskania wyniku pozytywnego. Zakończyć może ją jedynie negatywny wynik testu, wykonywany na własny koszt.

Egipt przedłużył również zniesienie opłat za wizy turystyczne dla osób przylatujących bezpośrednimi lotami do gubernatorstw: Synaj Południowy, Morze Czerwone, Luksor i Asuan. Będzie ono obowiązywać do 30 kwietnia.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: TVN24, MSZ

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Turcja, Engin Akyurt/Pexels

Świat

Uzbierała 7 tys. zł na wyjazd do Turcji. Myślała, że wystarczy, cennik rozczarował Malwinę

Czytaj więcej >
pustynia Bliski Wschód

Świat

Niebo zmieniło się na kolor pomarańczowy. Burza piaskowa na Bliskim Wschodzie

Czytaj więcej >
Jamajka, źródło: twitter.com/OloriSupergal

Świat

Jamajka: włożył rękę do klatki lwa, turyści nagrali reakcję zwierzaka

Czytaj więcej >

Świat

18-latek wszedł do dołu wykopanego na plaży. Zginął zasypany piaskiem

Czytaj więcej >

Świat

Turyście z Tajlandii grozi kara śmierci. Awanturował się na lotnisku

Czytaj więcej >

Świat

Krokodyl zaatakował turystę w Australii. Mężczyzna ledwo uszedł z życiem

Czytaj więcej >