Turysci.pl
egipt hotel

fot. Pixabay/ Wokandapix

Wiadomo, ilu turystów przyjął Egipt w czasie pandemii. Nawet tam nie jest kolorowo

11 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Egipt, chociaż jest obecnie jednym z najpopularniejszych kierunków wśród turystów, również zanotował olbrzymie straty w związku z pandemią koronawirusa. W pierwszym kwartale 2021 obłożenie hoteli w kraju wynosiło 40-45 procent z połowy wszystkich miejsc. Możliwości branży były zatem wykorzystane w zaledwie 25 procentach.

Egipt w związku z trwającą pandemią koronawirusa nałożył na hotele ograniczenia liczby gości. Obiekty noclegowe mogą przyjmować jedynie połowę swojego obłożenia - przypomina Reuters.

Egipt przyjął w pierwszym kwartale pół miliona turystów

Według informacji przekazanych na początku kwietnia przez Ghadę Shalabi, wiceminister turystyki, Egipt przyjął w pierwszym kwartale pół miliona turystów. W tym czasie przychody z tego sektora wyniosły od 600 do 800 mln dolarów amerykańskich.

Turystyka jest jedną z najważniejszych gałęzi gospodarki Egiptu. Jak podaje Reuters, zapewnia ona blisko 15 proc. wpływów do budżetu państwa. Jest to również luczowe źródło dewiz.

Podczas pierwszej fali epidemii w marcu 2020 r. hotele w Egipcie zostały zamknięte całkowicie. Wówczas branża turystyczna odnotowała straty w wysokości 70 proc. względem 2019 r. W zeszłym roku kraj ten odwiedziło 3,5 mln turystów, a w roku poprzednim - 13,1 mln.

australia cyklon

Cyklon tropikalny Seroja uderzył w Australię. Wcześniej spowodował śmierć 218 osób

CZYTAJ DALEJ

Hotele mogły częściowo się otworzyć dopiero w lipcu 2020 r., kiedy odnotowano znaczący spadek zachorowań na COVID-19. Wprowadzono jednak zasadę, zgodnie z którą obiekty noclegowe mogą wykorzystywać jedynie połowę swojego obłożenia.

Od 1 września 2020 r. osoby przyjeżdżające do Egiptu zobowiązane są do okazania negatywnych wyników testów PCR na COVID-19. Badanie należy wykonać nie wcześniej niż 72 godziny przed planowaną podróżą. Z obowiązku tego zwolnione są dzieci poniżej 6 roku życia.

Turyści, których portem docelowym jest Hurghada, Marsa Alam, Szarm El-Szejk lub Taba, mogą odpłatnie wykonać test PCR na miejscu, jednak należy się liczyć z ewentualną koniecznością poddania się kwarantannie w przypadku uzyskania wyniku pozytywnego. Zakończyć może ją jedynie negatywny wynik testu, wykonywany na własny koszt.

Egipt przedłużył również zniesienie opłat za wizy turystyczne dla osób przylatujących bezpośrednimi lotami do gubernatorstw: Synaj Południowy, Morze Czerwone, Luksor i Asuan. Będzie ono obowiązywać do 30 kwietnia.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: TVN24, MSZ

Podobne artykuły

Gruzja znosi restrykcje

Świat

Gruzja znów się otwiera na turystów. Są jednak warunki

Czytaj więcej >

Świat

Kim Dzong Un chce otworzyć ogromny kurort dla zagranicznych turystów. Może ruszyć już wkrótce

Czytaj więcej >

Świat

Atak rekina nad Morzem Czerwonym. 37-latek poważnie ranny

Czytaj więcej >
Unia Europejska otworzy granice dla turystów z USA

Świat

Unia Europejska otwiera się dla 8 krajów świata

Czytaj więcej >
Wybuchł wulkan w Indonezji

Świat

Wybuchł wulkan w Indonezji. Warto wstrzymać się od zwiedzania pobliskich terenów

Czytaj więcej >
polka zanzibar

Świat

Polka zamieszkała na Zanzibarze. "Pierwsze zderzenie dwóch światów jest widoczne już na lotnisku"

Czytaj więcej >