Werona romantyczne miastoFot. Pexels.com @Melissa Thomas (zdjęcie ilustracyjne)

Byliście w Weronie? Romantyczne miasto przyciąga tłumy

Werona to wyjątkowe miasto we Włoszech, które oferuje bogaty wachlarz atrakcji wczasowiczom. Romantyczna aura tej miejscowości przyciąga mnóstwo par. Pod względem uroków w niczym nie ustępuje takim miastom jak Mediolan, Turyn czy Rzym. Mieliście kiedyś okazję zobaczyć ją na własne oczy? Robi imponujące wrażenie.

Werona to miasto, w którym znaleźć można prawdopodobnie najsłynniejszy balkon na świecie. Ten, który znalazł się w scenie dramatu Szekspira – „Romeo i Julia”. Włoskie miasto ma jednak do zaoferowanie znacznie więcej atrakcji, które każdego roku przyciągają mnóstwo turystów. Wczasowicze najchętniej wybierają się tu w sierpniu, wrześniu i październiku. Mieliście kiedyś okazję zobaczyć Weronę na własne oczy?

Lockdown w Polsce możliwy? Pojawił się oficjalny projekt. Wyjście z domu tylko do pracyLockdown w Polsce możliwy? Pojawił się oficjalny projekt. Wyjście z domu tylko do pracyCzytaj dalej

Werona leży w północno-wschodniej części Włoch, u podnóża Alp Weneckich. Miasto jest bardzo dobrze zlokalizowane i często bywa odwiedzane przez wczasowiczów, którzy decydują się na dłuższą podróż po Włoszech, ponieważ leży pomiędzy Mediolanem a Wenecją. To jedna z najbogatszych miejscowości w całym kraju. W 1991 roku została odznaczona Włoskim Orderem Wojennym.

Werona to przepiękne miasto, które odwiedzają pary

Werona tętni życiem przede wszystkim latem. W okresie wakacyjnym w miejscowości odbywają się festiwal w Weronie, teatralne lato Werony oraz Schermi d’amore – kulturalna impreza poświęcona kinematografii dramatycznej. W tym kierunku wybierają się również fani koncertów jazzowych i spektakli tanecznych. Miłośnicy jedzenia natomiast przyjeżdżają tu dla Tocati Verona – festiwal sztuki regionalnej kuchni.

Werona to oczywiście historia Romea i Julii – słynnej pary z szekspirowskiego dramatu. Balkon, pod którym Romeo wyczekiwał ukochanej, turyści mogą znaleźć przy Via Capello 23. Julia została pochowana klasztorze braci mniejszych. W budynku obecnie udzielane są śluby cywilne.

W sieci zawrzało. Syn Zenka Martyniuka znów dorzucił do pieca. Celebryta opublikował wpis o tajemniczym wyjeździe w egzotyczne regionyW sieci zawrzało. Syn Zenka Martyniuka znów dorzucił do pieca. Celebryta opublikował wpis o tajemniczym wyjeździe w egzotyczne regionyCzytaj dalej

Do włoskiego miasteczka warto jednak wybrać się też dla innych atrakcji. Werona słynie także z Arena di Verona, który jest trzecim co do wielkości rzymskim amfiteatrem. W czasach, gdy toczyły się walki gladiatorów, obiekt mógł pomieścić nawet 30 tysięcy widzów. Od epoki renesansu jest konsekwentnie odnawiany.

Podczas zwiedzania Werony koniecznie należy jeszcze zahaczyć o Wieżę Torre dei Lamberti – punkt widokowy, który liczy 368 schodów. Imponujące wrażenie robią także mury miejskie, które były wznoszone w różnych okresach. Część zabudowań pochodzi z epoki cesarstwa rzymskiego, ale są też mury trzynastowieczne, wenecjańskie i austriacki nasyp.

Werona ma do zaoferowania również wiele regionalnych potraw. Do najpopularniejszych należą Pastissada de caval (danie z koniny), Baccanale del Gnoco (gnocchi w sosie pomidorowym), risotto oraz włoskie lody. Będąc w tym regionie koniecznie trzeba też wypić intensywne espresso i lokalne prosecco.

Dzisiaj grzeje:

1. Boże Narodzenie 2020: Co dalej z krajowymi restrykcjami? Setkom osób może się nie spodobać. Ważna wiadomość dla osób wyjeżdżających na święta
2. Czternasta emerytura nie dla wszystkich. Bezlitosny mechanizm wstrzyma wypłaty, część seniorów nic nie dostanie
3. Prawdziwy hit internetu. Zrobił jedno zdjęcie na wycieczce. Wystarczyło, aby mówił o nim cały świat

Byliście kiedyś w Weronie? Dajcie z nać w komentarzach na Facebooku pod tym artykułem i podzielcie się wspomnieniami. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o cudownym zamku w Kórniku. Robi imponujące wrażenie.

Polsat informuje: tysiące Polaków czeka trudna sytuacja po decyzji rządu. Z nadzieją czekali na sezon wyjazdów podczas ferii zimowychPolsat informuje: tysiące Polaków czeka trudna sytuacja po decyzji rządu. Z nadzieją czekali na sezon wyjazdów podczas ferii zimowychCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Najszybszy syrop z buraka, bez wyciskania i bałaganu. Stawi czoła przeziębieniu i sezonowemu osłabieniu, a przy okazji wybornie smakuje
  2. Niestosowne słowa fanki na temat “Rolnik szuka żony”. Manowska dała jej popalić, bezpośrednia do bólu
  3. Ogromne oburzenie po słowach premiera. Padły ostre słowa z Zakopanego. Wszystko przez ferie
  4. Polska znów doceniona. Opublikowali nowy ranking najlepszych atrakcji turystycznych na świecie. Prawdziwe cuda
  5. Niewiarygodne odkrycie w popularnym regionie za polską granicą. Eksperci nie dowierzają
  6. Kto znajduje się w grupie podwyższonego ryzyka COVID-19? Nie tylko osoby starsze, eksperci opublikowali listę, jeśli na niej jesteś, uważaj szczególnie
  7. Danuta Martyniuk paraduje w naturalnym futrze z lisa. W sieci rozpętała się burza, "klasy za kasę nie kupi"

Następny artykuł