Turysci.pl > Europa > Ważna zmiana dla podróżnych. Koniec z maseczkami na pokładzie samolotu
Joanna Wnuk
Joanna Wnuk 13.05.2022 15:13

Ważna zmiana dla podróżnych. Koniec z maseczkami na pokładzie samolotu

Turyści
fot. molchanovdmitry/canva.com

Świat po pandemii koronawirusa, w końcu wraca do normy. Podróżni ostatecznie żegnają się z maseczkami na lotniskach i w samolocie. Wygląda na to, że już od 16 maja podróżowanie po Unii Europejskiej będzie dużo przyjemniejsze.

Podróżowanie po Europie, ale i po świecie, wygląda coraz bardziej optymistycznie. Już wiele krajów zrezygnowało całkiem z obostrzeń związanych z pandemią. Ostatnio nawet Włochy, które mocno ucierpiały podczas pandemii, zdecydowały, że w wakacje całkiem otworzą się na turystów. Tym razem okazuje się także, że od połowy maja nie będzie trzeba nosić maseczek na lotnisku oraz w samolocie.

W samolocie i na lotnisku bez maseczki

To poważny krok ku normalności. Jak informuje Unijna Agencja ds. Bezpieczeństwa Lotniczego oraz Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób w swoim komunikacie, od 16 maja nie będzie już obowiązywać nakaz zakrywania ust i nosa na lotniskach Unii Europejskiej oraz w samolotach.

Informacja dotyczy lotnisk na terenie Unii Europejskiej oraz lotów do i z krajów członkowskich. Jednocześnie agencja dodaje, że wprawdzie maseczki nie są obowiązkowe, ale mile widziane - czytamy na podroze.radiozet.pl. Czytamy również, aby respektować wybór poszczególnych pasażerów. Zarówno tych, którzy w obawie przed swoim bezpieczeństwem, zdecydowali się pozostać przy maseczkach oraz tych, którzy nie czują potrzeby ich noszenia.

Artykuły polecane przez redakcję Turystów:

1. Lawina zasypała niedźwiedzia śpiącego w jamie w Tatrach. Zwierzę zginęło

2. Orientarium w Łodzi. Nowa atrakcja zachwyca turystów

3. Popularne atrakcje, które rozczarowują turystów. Wśród nich Mur Chiński i Disneyland

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected].

Źródło: twitter, podroze.radiozet.pl

Tagi: Lotnisko