Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Warszawa i Kraków mogą się schować. Brytyjka zakochała się w innym polskim mieście
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 22.06.2024 17:11

Warszawa i Kraków mogą się schować. Brytyjka zakochała się w innym polskim mieście

Lublin
fot. Canva

Polskie miasta są coraz bardziej znane i cenione za granicą. Zdarza się, że rodacy pomijają dany region, a międzynarodowi turyści - wręcz odwrotnie. Niedawno polskie miasto zostało w pozytywny sposób ocenione przez jedną z brytyjskich turystek. 

Lublin zachwycił brytyjską turystkę

Zdawać by się mogło, że zagraniczni turyści najbardziej zachwycają się Warszawą, Krakowem czy Katowicami. Jak się jednak okazuje, nie wszyscy. Popularna podróżniczka, która występuje na TikToku pod nickiem @travelwithkena bardzo pozytywnie wypowiedziała się na jednym ze swoich filmików na temat Lublina. 

Kobietę obserwuje blisko 800 tys. użytkowników, stąd też tego typu nagranie jest świetną reklamą dla miasta. 

Czytaj więcej: Brak parawanów i tłumów turystów nad Bałtykiem? Ta miejscowość to prawdziwa perełka

"To zbrodnia, jak bardzo to miasto jest niedoceniane"

"To zbrodnia, jak bardzo to miasto jest niedoceniane" - głosi napis na popularnym nagraniu na TikToku.

Filmik prezentuje największe atrakcje miasta. Autorka byłą wyraźnie oczarowana tym, co zobaczyła. Zachwycała się m.in. rynkiem, zamkiem, urokliwymi uliczkami, a także sprzyjającą pogodą. Co warto zobaczyć w Lublinie? Jedną z głównych atrakcji jest Brama Krakowska, a także budynki uniwersytetu katolickiego oraz popularna podziemna trasa.

Internauci zachwyceni Lublinem

Dotychczas ponad 20 tys. osób obejrzało omawiane nagranie. Internauci nie kryli swojego zdziwieni ana temat tego, że tak popularna osoba zdecydowała się na wizytę w jednym z mniej uczęszczanych przez zagranicznych turystów miejsc. 

W sekcji komentarzy znalazło się dużo wpisów Polaków. Rodacy byli dumni, że ich miasto zostało wyróżnione przez tak wpływową osobę. Kilka osób zastanawiało się, w jakim hotelu nocowała influencerka, inni zaś zachęcali do odwiedzenia innych miast.