Turysci.pl
Warszawa ma wiele miejsc, w których straszy

Fot. wikimedia.commons/ Cezary p/ CC BY-SA 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.de

Codziennie tłumy przechodzą obok słynnego obiektu. Mało kto zna przerażającą prawdę, ciarki chodzą po plecach

1 Listopada 2020

Autor tekstu:

Maja Lachowicz

Udostępnij:

Warszawa ma swoje mroczne tajemnice, które skrywają się w pięknych zabytkowych budynkach. Wrażliwi turyści mogą poczuć czyjąś obecność w czasie zwiedzania miejsc, gdzie dosżło do tragedii.

Warszawa jest jednym z najpopularniejszych miast wśród zagranicznych turystów. Gdy przyjeżdżają do naszej stolicy są zachwyceni pięknie odbudowanym Starym Miastem, ale też nowoczesnym centrum, które zapewnia im wszelkie rozrywki. Przechadzając się ulicami można natrafić na miejsca, które tylko z pozoru wyglądają na spokojne.

Warszawa ma wiele miejsc, w których straszy

Przy Krakowskim Przedmieściu znajduje się Pałac Prezydencki, wcześniej nazywany Koniecpolskich, Radziwiłłów czy Lubomirskich. W tym pięknym zabytkowym budynku dziś mieszka głowa państwa, lecz wcześniej jego przeznaczenie było zupełnie inne. Gmach został wybudowany w miejscu dawnego cmentarza, przez co od samego początku cieszy się złą sławą. 

Entuzjaści mocnych wrażeń mogą wybrać się na spacer w pobliże pałacu nocą, gdy miejski gwar nieco ucichnie. Przy odrobinie szczęścia będą mogli usłyszeć głosy zmarłych, choć to i tak mało w porównaniu z tym, co może zobaczyć prezydent. Podobno w budynku straszy bezgłowa postać rycerza oraz potężny magnat.

W miejscu, gdzie Krakowskie Przedmieście przechodzi w Nowy Świat stoi Pałac Staszica. Podobno można w nim spotkać ducha księdza, który przed laty popełnił samobójstwo w trakcie mszy. Skąd ta postać w siedziba Polskiej Akademii Nauk? W XIX wieku na tej samej działce stał kościół, w którym doszło do feralnego zdarzenia.

Duch z nadwagą

Muzeum Niepodległości mieści się w Pałacu Przebendowskich przy Alei Solidarności. Budynek ma swojego ducha, który znacząco różni się od pozostałych. Nikt nie wie, skąd w oknie pałacu bierze się gruby Chińczyk palący haszysz, lecz ma się on pojawiać tylko 2 razy na tysiąclecie. 

Jednym z budynków, w których podobno straszy, jest Cytadela Warszawska. Popadający w ruinę ceglany budynek ma kształt rotundy i znajduje się na Żoliborzu. W czasach zaborów znajdowało się w nim więzienie, gdzie zaborcy gnębili swoich jeńców. Udręczone dusze powracają w miejsce kaźni.

Przy ulicy Wilczej znajduje się nawiedzona kamienica, w której nie raz doszło do tragedii. Jedna z nich dotyczy morderstwa, którego dokonał lokaj na starszej właścicielce budynku, by później ją obrabować. Śmierć przyszła też po studenta, który targnął się na swoje życie, a dziś włóczy się po mieszkaniu na pierwszym piętrze wraz z psem. Mieszkańcy słyszą czasem jęki i trzaski.

Morderstwa i samobójstwa nie służą budynkom

W kamienicy przy Placu Zamkowym zwanej Mansjonarią można doświadczyć dziwnych i niewyjaśnionych zjawisk. Podobno talerze same się tłuką, czasem słychać też rozmowy w staropolszczyźnie. Wszystkiemu winna jest śmierć księcia Stanisława, o którą oskarżono dwie kucharki. Obie kobiety zamęczono na tzw. piekiełku.

Z dala od centrum również możemy zobaczyć nawiedzone budynki. Na Ursynowie, przy ul. Herbsta 4 znajduje się blok, który z pozoru niczym się nie wyróżnia. W środku miały miejsce różne tragedie, a duchy zmarłych osób nadal powracają, by straszyć mieszkańców. O złej sławie tego miejsca słyszeli chyba wszyscy Warszawiacy.

Do przerażającej tragedii, przez którą nikt nie chce zamieszkać w domu przy ulicy Tulipanowej, doszło w Aninie. Willa była zamieszkiwana w latach 80 i 90 XX wieku przez rodzinę, która pewnego dnia zniknęła. Wszyscy myśleli, że po prostu wyjechali, lecz w piwnicy odkryto straszliwą prawdę. Wszyscy się powiesili.

Źródło: warszawa.naszemiasto.pl

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Ksiądz błogosławił w Szczyrku

Polska

Ksiądz ze Skrzycznego błogosławił turystom i mieszkańcom. Mogli cieszyć się Beskidami

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >