Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > WARS znów podnosi ceny. Taniej już było
Magda Antoł
Magda Antoł 24.05.2023 10:27

WARS znów podnosi ceny. Taniej już było

Pociąg PKP
Fot. Flickr/Dariusz Sieczkowski

Firma WARS zmieniła ceny menu w pociągach PKP Intercity. Ponownie wydamy więcej.

Na stronie WARS można już zapoznać się z nowym menu, jakie zastaniecie w pociągach PKP Intercity. Firma ponownie zwiększyła ceny za posiłki. Tanio nie jest.

Ile zapłacimy za jedzenie WARS?

WARS opublikował swoje nowe menu na stronie internetowej. Podobnie jak w zeszłym roku zapłacimy więcej za jedzenie. Przykładowo jeśli chcielibyście zjeść śniadanie w postaci jajecznicy na maśle, zapłacicie 20,50 zł. Natomiast za obiad z zupą i daniem głównym, np.: żurkiem i schabowym, wydacie 17,50 zł i 39,50 zł. Zapłacimy też więcej za alkohole. Zmianom nie uległy ceny napojów ciepłych.

Łącznie za śniadanie, obiad i przykładowo kawę espresso zapłacilibyście 86,50 zł. Dla porównania po zeszłorocznej podwyżce, za podobny zestaw dań płaciliście 83,50, czyli o 3 zł mniej.

Dlaczego płacimy więcej?

Jak podał serwis Strefa Biznesu, w zeszłorocznym wyjaśnieniu WARSa, kiedy też firma podnosiła ceny za posiłki, zwrócono uwagę na wysoki poziom inflacji. WARS dodał, że korzysta z usług polskich dostawców, którzy również podnieśli ceny za swoje produkty. Aktualnie ceny za towary i usługi są większe od cen marcowych o 0,7%. 

W komunikacie wysłanym do redakcji Strefa Biznesu zaznaczyli, że są jednym z nielicznych przewoźników europejskich, którzy przygotowują świeże posiłki, a nie pakowane i odgrzewane później w mikrofali. Zastosowana zeszłoroczna podwyżka cen o 2 zł była porównywalna do poziomu inflacji.

Co zjemy z menu WARS?

Menu WARS przeznaczone dla pociągów EIP oraz EIC różni się od tego dostępnego w reszcie pociągów PKP Intercity. W ofercie znajdziemy kilka propozycji dań wegetariańskich, w których są głównie bezmięsne ciepłe i zimne posiłki. Niestety weganie nadal nie mogą liczyć na szerszy wybór dań. Jedyne jedzenie, jakie będą mogli zamówić, to ryż z warzywami. Poza tym znajdziemy jedne z popularniejszych propozycji, czyli jajecznicę na maśle, frankfurterki, żurek na zakwasie. schabowego i pierogi. Oprócz nich w menu figurują pozycje tj.: kanapki z kurczakiem, makaron tagliatelle, racuchy z jabłkami, grillowany filet z kurczaka, zrazy wieprzowe itd. Dla osób o mniejszym apetycie przygotowano kanapki i inne przekąski.

Źródła: wars.pl, strefabiznesu.pl