Turysci.pl
Wandal na szlaku w Kazimierzu Dolnym

Screen/Kamery monitoringu/Polsat News

Wandalizm na szlaku turystycznym w Kazimierzu Dolnym. Turysta strzelił w tablicę informacyjną

18 Maja 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

W Kazimierzu Dolnym doszło do aktu wandalizmu. Jeden z turystów, wchodzący na historyczną Basztę Zamkową, nagle wyciągnął pistolet-wiatrówkę, którą miał schowaną za paskiem spodni. Strzelił w tablicę informacyjną, która uległa zniszczeniu. Sytuację widać na nagraniu z kamery monitoringu, które opublikował Polsat News. Policja poszukuje sprawcy.

Wiadomość z Kazimierza Dolnego obiegła media. Jak donosi Polsat News, jedna z trzech osób, które wchodziły na historyczną Basztę Zamkową, będącą jedną z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji regionu, nagle wyciągnął broń typu wiatrówka. Strzelił w tablicę informacyjną, niszcząc ją.

Akt wandalizmu w Kazimierzu Dolnym

Zgodnie z relacją mediów, na Basztę Zamkową miały wchodzić trzy osoby. Jak widzimy na nagraniu z kamer monitoringu, które można obejrzeć w materiale dostępnym na stronie Polsat News, pierwszy szedł mężczyzna, a za nim para. Turysta idący z kobietą został nieco z tyłu, po czym zza paska wyciągnął pistolet-wiatrówkę i oddał strzał.

PKP

PKP Intercity ponownie startuje z akcją na Dzień Dziecka. Najmłodsi pojadą za darmo

CZYTAJ DALEJ

Tablica informacyjna stojąca przy Baszcie jest szklana i w wyniku zdarzenia uległa zniszczeniu. Straty oszacowano na 2 tysiące złotych. Po oddaniu strzału, mężczyzna spokojnie podążał dalej szlakiem turystycznym, prowadzącym na Basztę Zamkową.

Sytuację skomentował dyrektor Ośrodka Kultury, promocji i turystyki w Kazimierzu Dolnym. Jak stwierdził, takie przejawy wandalizmu powinny być napiętnowane. Zasugerował także, że skoro mężczyzna ten bez żadnego zastanowienia zrobił coś tak skandalicznego, to niewykluczone, że to nie jego pierwsze przewinienie tego typu.

Podkreślił, że nagranie przedstawiające sylwetkę turysty może pomóc w rozpoznaniu i złapaniu tej osoby. Zdarzenie zostało zgłoszone na policję, a film przekazany funkcjonariuszom. Jak informuje Polsat News, trwają poszukiwania strzelca.

Policja szuka sprawcy

Oficer prasowy komendanta Powiatowego Policji w Puławach, podkomisarz Ewa Rejn-Kozak, poinformowała Radio Lublin, że zdarzenie miało miejsce 12 maja. Dopiero w ten poniedziałek jednak zawiadomienie zostało złożone na komisariacie.

Funkcjonariuszka przekazała, że mężczyzna posługiwał się „przedmiotem przypominającym wiatrówkę". Zapewniła również, że nagranie z monitoringu, które przekazał zarządca zamku, przy którym znajduje się Baszta Zamkowa, zostanie zabezpieczone przez policjantów.

Jak podaje Radio Lublin, służby pojawiły się już na miejscu zdarzenia i dokonały jego oględzin. Celem tego działania było poszukiwanie śladów, które mogłyby doprowadzić funkcjonariuszy do sprawcy. Nie wiadomo jednak, czy to się udało.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Polsat News

Podobne artykuły

Zatonęła łódź na Mazurach

Polska

Na Mazurach w niedzielę wiał silny wiatr. „Nie wszyscy żeglarze radzą sobie w takich warunkach"

Czytaj więcej >

Polska

Śmierć w Tatrach. Turysta prawdopodobnie skoczył z Kościelca

Czytaj więcej >
Nowe przepisy wjazdu do Polski

Polska

Zmiana zasad wjazdu do Polski, a od środy otwarcie kolejnych przejść granicznych z Ukrainą

Czytaj więcej >
Atak na plażowicza w Kryspinowie

Polska

Atak na plażowicza w Kryspinowie. Zwrócił uwagę ludziom pływającym rowerkiem wodnym

Czytaj więcej >
PKP znosi limit

Polska

Od 26 czerwca zmiany w pociągach PKP. Znikają limity zajętości

Czytaj więcej >
Przedłużenie Polskiego Bonu Turystycznego. Głos z Kancelarii Prezydenta

Polska

Obecnie nie trwają prace nad przedłużeniem Polskiego Bonu Turystycznego

Czytaj więcej >